Diskuse

Formulář pro přidání komentáře ↓
Filip 07:59, 19. 4. 2016

Myslíte, že by bylo možné doplnit k jednotlivým šifrám počet kolikrát byly vyluštěny?

Marwin (00 & netera) 01:09, 19. 4. 2016

To si nemyslím. Webinfo ještě pořád běží a barevně odlišené to není - jen tučný text na začátku. Navíc, když člověk párkrát zadá něco s překlepem, tak se to pak v těch červených "zadali jste chybný kód" stejně ztratí. A i kdyby to oslišené bylo, tak je to k ničemu, když mi to odjede z obrazovky pryč (což se v chaotické části stalo dost rychle).

Des (Corn Flakes) 00:18, 19. 4. 2016

@ Marwin: Ve smartfounech po zadání hesla SMARTPHONE byly zprávy orgů barevně odlišené :)

Marwin (00 & netera) 00:15, 19. 4. 2016

Čekal jsem, jestli nebude nějaká extra diskuze k webinfu, ale není, tak to pošlu sem:

1) VELMI KLADNĚ hodnotím dostupnost elektronické verze zadání. Odpadlo tak otravné focení a posílání MMSkami nebo mailem.

2) Pro příští ročníky bych se přimlouval za nějakou úpravu zasílání zpráv týmům. Chápu, že je problém (a náklady navíc) posílat SMSky. Asi se lze spolehnout na to, že týmy webinfo používají často (v lineární části to nemusí být pravda, ale co už) a zprávy zobrazovat jen tam. V tom případě by je to chtělo velmi výrazně vizuálně odlišit a ideálně ještě nechat potvrdit (třeba i každým zvlášť).

Z letošních několika zpráv poslaných týmům jsme zachytili jen jedinou - a to byla navíc zrovna ta nešťastně formulovaná "zalepená obálka ve startovní obálce". Unikla nám tak například změna upřesnítka (ano, teď už vím, že to nebyla zpráva, ale asi být měla), která nám dost zkomplikovala situaci na Letné.

Síba (Pralinky zvlášť) 00:14, 19. 4. 2016

Jůlie, díky, ty levičáky zkusím.

Jůlie (Ministerstvo kouzel) 23:50, 18. 4. 2016

Ad V/Z: Mně se to plete příšerně. Pomáhám si tím, že vím, že to vždycky spletu a že je to kvůli nekorektnímu: levičáci = východ ... = máš to blbě, prohoď si to.
Ten Sovětskej svaz je konečně lék na mou nemoc. Díky, Marwine!

Mike (Ministerstvo kouzel) 23:38, 18. 4. 2016

Marwin: Já s tím mám problém v angličtině, tak si pomáhám přes "Divoký západ" ~ "Western"

Marwin (00 & netera) 23:12, 18. 4. 2016

Síba: Přiznávám, že východ a západ si pletu taky. Odjakživa. Nechápu proč. Levou a pravou zvládám bez potíží. Moje "mnemotechnická pomůcka" je "Sovětský svaz = východ". Moc nepomáhá. Ocením lepší, ale obávám se, že neexistuje. Bez přemýšlení to prostě pletu. Když se na to soustředím, dám to nakonec i bez pomůcky.

Míla (Que Frio) 23:06, 18. 4. 2016

Ještě by se taky mohlo naučit používat html nejen v práci :-( Nemají orgové nějaké kouzlo, kterým by to spravili? Pokud ne, tak klikací odkaz je zde.

Míla (Que Frio) 23:04, 18. 4. 2016

Que Frio přidává jedno REVELIO na svůj průběh úniku. K dispozici na https://docs.google.com/document/d/182cEu-jYuIA6oE4shIMG0jzM23Cv1l8CJ7IHSCrFwv8/edit?usp=sharing.

Aleš (Ministerstvo kouzel) 22:50, 18. 4. 2016

Učiněno.

Síba (Pralinky zvlášť) 22:49, 18. 4. 2016

Aha, jestli z toho umíte udělat nějaký hezký odkaz, učiňte tak.

Aleš (Ministerstvo kouzel) 22:44, 18. 4. 2016

Děkujeme za reportáže, přidáváme je postupně k ostatním.

Jů (harakiri) 22:36, 18. 4. 2016

Reportáž týmu 3. ligy.

Radek (00 & netera) 20:47, 18. 4. 2016

Napadlo mě, že by bylo možná zajímavé zveřejnit, za kterou stranu který tým hrál, případně zda oportunisticky své přesvědčení změnil :)

Aleš (Ministerstvo kouzel) 20:35, 18. 4. 2016

Nejspíš se tvůj Chrome přežral kaše, zkus to znova bez ní.

Petr (Psychokopytníci) 20:28, 18. 4. 2016

Jde vám v G Chrome rozkliknout řešení šifer? Já kvůli nim musel spustit Firefox.

Martina (Prajáma) 19:04, 18. 4. 2016

Děkujeme moc za hru, jsme z ní v týmu všichni nadšení. Přidávám stručnou reportáž.

Verča (Salám na ledě) 17:40, 18. 4. 2016

Obrovské díky orgům za neuvěřitelně propracovanou hru. Chválím originalitu a nápadovost šifer, LEKTVAR, příběh, přehození pořadí lineární a chaotické části, výhled z Jindřišské věže... Moc jsme si to užili a na závěrečný přesun na "JZ konec Rektorské", kdy se nás asi v 11:55 a dvou třetinách cesty zeptal Ondra, jeslti jsme četli to upřesnítko (opačný konec ulice a ještě 100 m) asi nezapomenem :-D
P. S. Nenašel někdo na lavičce na Letné světle modrý deštník?

Petr (dostal) 17:11, 18. 4. 2016

Stručná reportáž, zhodnocení a poděkování:
No letos byl Matrix nějaký jiný, ale i bez boje o sedačky v Mekáči na Ipáku si zvládl udržet laťku poměrně vysoko, ale popořádku. Startovní aktivity nám moc nešly a vzhledem k tomu, že časem bylo zřejmé, že s naší šikovností nám pomůžou jen o minuty, tak spíše než luštění jsme se věnovali provokací mozkomorů a následné konzumaci čokolády (a ještě, že jsme seděli tak blízko). Bohužel to mělo za následek, že jsme lineárku odstartovali v peletonu a lektvarová aktivita teda následně nebyla nic moc (škoda, že nebyla tak o dvě stanoviště dál), pak jsme se teda trochu rozjeli, ale 2x to byl stejně timeout (kolečka a telefon) a obecně mi v této části chyběly průměrně těžké/pracné šifry. Dějovou část v Jindřišké jsme vynechali (vote 4:1, že nechcem) a pak jen ve tři ráno hodně vyvaleně koukali na pokyny k chaotické části. Naštěstí, během přesunu jsme se trochu zorientovali a poměrně rychle dali i první dvě šifry a trochu se konečně rozjeli :-). Nakonec jsme se v chaotické části i celkem probrali, možná za to mohlo luxusní místo v zavřeném metru na Strašnické či občasný rozumně dlouhý přesun pro šifru a zpět. Takže nakonec jsme prolomili dva portály a okoukli jak k sobě pasují mapy, ale to tak bylo vše. Každopádně dík za hru, i přes občasné zákysy jsme bavili a bojovali jsme až do konce a to se nám né vždy podaří :-). Dík

Katka (Psychokopytníci) 16:55, 18. 4. 2016

Sváťa: U Aleše bylo dost podstatné najít šifru v noci ;-)

Sváťa (Ferne Sterne) 16:20, 18. 4. 2016

Díky za super hru! Líbila se nám od začátku do konce a snad u žádné šifry jsme si neřekli, že by to byla haluz. Měl jsem krizi, když jsme vstoupili do paralelní části a my viděli, jak je to ještě košaté (a na první pohled nezvládnutelné). Ale šifry tam najednou byly rozumné, přesuny taky a všechny záseky byly jen naší vinou.
Jediné minus - šifra s těmi polárními souřadnicemi byla pro nás na papíře neřešitelná. Princip byl jasný brzo, ale až po dlouhém trápení jsme zjistili, že v elektronické verzi webinfa jsou ty 4 černé proužky od sebou najednou rozeznatelné a někde jsou 2 odstíny, kde jsme doteď viděli jeden.
Ale jak říkám - zbytek hry pecka!
btw. jak se mělo řešit to meme s Alešem (A-E)? My ho museli obejít. Čekali jsme něco tak rozumného jako ten alternativní přesun A-C, ale Aleš nám vylámal zuby :).

Zdenek (Freezy Bee) 16:19, 18. 4. 2016

Peka: Ja naopak nemam rad, kdyz je nutne taktizovat, zda si vzit penalizaci... Napoveda po case je nejlepsi.

Radek (00 & netera) 16:16, 18. 4. 2016

Peka: seznam alergenů přeci na vyžádání poskytne obsluha každé okolní restaurace ;)
I když se asi bude divně tvářit, když se po něm bude někdo pídit sotva vstoupí do dveří...

Peka (Los Tragedos) 15:59, 18. 4. 2016

Chválím výbornou příběhovou přípravu v podobě Denních věštců. Chválím skvělé bloky pro luštění. Chválím sympatické mozkomorky na startu (trochu protimluv z hlediska lore a pěkná zákeřnost z hlediska hry - dalo zabrat se na ně neusmívat :-) ). Pak už jsme toho tolik neviděli... Nechválím šifry závislé na informacích z internetu (alergeny) a nápovědy za reálný čas. U startu, který má rozhodit pole to celkem chápu (ale i tak jsme poslední dvě hodiny jen kempili a čekali až doběhne čas), ale v průběhu hry bych mnohem víc ocenil po hodině nápovědu za trestný čas pro ty, kteří ji chtějí a po další době opět za trestný čas na vyžádání polohu dalšího stanoviště. Proč by do cíle nemohl dojít tým s třetinou udělaných šifer a 50 trestnými hodinami? Stejně bude kvůli času stopadesátý a expertní týmy neohrozí... ALE projde si celou hru, ALE vyzkouší si řešit všechny typy šifer, ALE beze zbytku si užije to, co na začátku vypadalo jako skvěle propracované příběhové zasazení. Nesnažím se prudit, jen přinést jiný pohled a popř. návrh ke zvážení... S přáním pěkného dne a hodně zdaru do budoucna! Věčný začátečník Peka.

Tonda (Jarní vánek) 15:50, 18. 4. 2016

Taky bych chtěl organizátorům poděkovat za výbornou hru. Loni jsem se bohužel nezúčastnil, ale letošní ročník se rozhodně zařadil mezi nejlepší šifrovačky mé nejoblíbenější šifrovačky. Jako ostatní se přidávám ke chvále herního systému, kdy po útěku ze skvěle připraveného vězení následovala lineární část a pak, když už jsem měli mozky zahřáté na správnou úroveň, přišla tradiční matrixovská změť. :-) A díky nápavědám v lineárce mi nepřijde, že by to bylo náročnější pro méně zkušené týmy. Doufám, že se toho organizátoři budou držet i v dalších ročnících. Co se týče tématu, měl jsem od Harryho Pottera poměrně vysoké očekávání, ale i to se orgům podařilo do puntíku naplnit. Hlavně zpracování chaotické části, kdy jsem si se sbíráním zkušeností připadal jak v nějakém rpg, na mě zanechalo hluboký dojem. Jediné, co bych trochu víc ocenil, by byla nějaká větší interakce mezi dobrem a zlem. K šifrám žádné větší výhrady nemám, i když je to možná proto, že se nám nějak záhadně podařilo většinu z těch těžších nějak obejít. :-D Nejvíc u mě zabodoval Aleš, popelnice a alergeny, na které jsem se těšil už od doby, kdy s tím naše milá EU přišla. :-)
Prostě super zážitek, takže jednou dík a už se těším na příště!

Des (Corn Flakes) 14:58, 18. 4. 2016

Katka: My přesvědčení neměnili, protože jsme díky naší neschopnosti vyluštit některé šifry klíčové pro optimální průchod měli bodů jak máku ;-)

Lama (voy-a-ger) 14:43, 18. 4. 2016

SG ročníkem jste si stanovili laťku pekelně vysoko, 1984 ji překonalo a po letošním ročníku jsem přesvědčen, že když se do toho opřete, tak dokážete cokoliv, bravo!

Mezi moje oblíbené šifry z letoška patří Meme šifra s Alešem, Halma a Telefon, ale i mnohé jiné. Oceňuji také zajímavý systém v Azkabanu, díky kterému jsme mohli špekulovat, zda poslat, či neposlat správné řešení a tím jsme se mohli na chvíli odreagovat od luštění :)

Není asi žádné šifra, která by se mi z letoška nelíbila, jedinou malou vadou na kráse tak pro mě zůstávají chyby v pořadí u binfa (ale to je fakt drobnost) a chybějící logo hry u objektu cíle (ale tam je částečně chyba na naší straně, že jsme přehlídli ty "vězeňské pásky").

Děkuji moc za další úžasný Matrix!

Katka (Psychokopytníci) 13:46, 18. 4. 2016

Dero: Díky za upřesnění. Možná bychom volili jinou taktiku kdybychom o tom věděli. V závěru hry jsme si dali opravdový sprint na 3 stanoviště právě abychom nasbírali poslední body navíc které nám ale v závěrečném hodnocení vlastně moc nepomohly - nevadí. Byl to zážitek na který budeme rádi vzpomínat. O to umístění ostatně zas tak nejde - ikdyž 32 místo zní dooost dobře :-D

Míla (Que Frio) 13:05, 18. 4. 2016

Majus: Měnili a vyplatilo :-) Nepotřebovali jsme pak tolik bodů na cestu k portálům. Vlastně jsme změnili ve chvíli, kdy jsme měli dostatek bodů, abychom teoreticky už žádné další nepotřebovali.

Dero (Ministerstvo kouzel) 12:54, 18. 4. 2016

Katko, za zavření portálu se neudělovaly body, resp. se uděloval jeden bod zkušeností jako za každé jiné stanoviště. Pořadí hry se však odvozuje od počtu zavřených portálů (ve výsledkové listině P4), neboť cílem celé třetí části hry bylo právě uzavření těchto portálů. Samotné body zkušeností sloužily jenom k usnadnění průchodu schématem.

Pokud bychom ovšem pořadí počítali podle bodů zkušeností, vychází mi, že byste dost poskočili, konkrétně byste se řadili na 32. místo. :)

Statistiky soubojů určitě zveřejníme, stane se tak nejpozději zítra.

Majus (a spol.) 12:23, 18. 4. 2016

Díky moc za povedenou hru! Dlouhá startovní aktivita, navazující lineárka a až poté paralelní část nás překvapily (na to jsme ostatně na Matrixu již zvyklí :), tohle pořadí nám též sedlo (asi je nevýhodné pro začátečníky, kteří se mohou hned zkraje seknout), ale paralelka, která pro nás začla před svítáním byla příjemným probuzením. Šifry se nám líbily a až na dvě, které jsme si odseděli (tečky a telefony) nám lineárka šla. Telefony jsme dát mohli, ale ty tečky, když přišel návod, tak jsme jenom zírali cože jako :-o. Spřátelenému týmu ta šifra ale šla, tak asi holt jedem na jiný vlně. Jindřišská věž v noci měla pěknou atmosféru, obdivovali jsme herecký výkon ve věži. Aktivity v paralelní části, které jsem navštívila, zejméne Famfrpál a kniha byly bezvadné.
Zajímalo by mě, jestli nějaký tým využil možnost měnit přesvědčení v paralelní části hry a jestli se jim to vyplatilo. My jsme neměnili a nijak nás to neomezilo, možná by to bylo nutné v závěru této části, kam jsme nedošli... ?
Šifrovací blok a mapa s pomůckami je též perfektní nápad, některé abecedy jsme měli ve svých pomůckách posunuté o jedna, trochu jiná slova u morseovky... takže bylo fajn vědět podle čeho šifrovali orgové. Možnost stáhnutí zadání získané šifry přes webinfo je též výrazným krokem kupředu.
Ještě jednou díky za perfektní hru, která si drží úroveň, včetně každoroční originality, neuvěřitelně dlouho.

Katka (Psychokopytníci) 12:18, 18. 4. 2016

Mohu se zeptat kolik bodů bylo za zavření portálu?
Naše taktika byla založená spíše na tom vyluštit toho co nejvíc a portály pak zavřít najednou - což se očividně bodově moc nevyplatilo - nevadí :-) Byla to parádní hra. Po loňském ročníku byla laťka hodně vysoko, vy jste jí ale opět překonali a to o pořádný kus.
Stejně jako ostatní chválím i přesunutí nelineární části až do druhé fáze hry. Je mnohem příjemnější dělit se až ve chvíli kdy dochází síly a tým potřebuje nabrat novou energii. Výhodnější to je i kvůli tomu že praha je v noci mudloprázdnější a cestuje se podstatně lépe. Jednotlivá stanoviště byla navíc v docházkové vzdálenosti což také oceňuji.

Ještě bych chtěla poprosit jestli by bylo možné zveřejnit i statistiky k soubojům. Rychlost a správnost vyluštěných šifer a počet zůčastněných týmů v jednotlivých soubojích. Hrozně by nás to zajímalo :-)

Pegas (Avada kedavra!) 11:54, 18. 4. 2016

Jinak jménem bych rád orgům vzkázal, že to byl nejlepší Matrix, co jsem šel, především díky systému.

Takže díky!!

Pegas (Avada kedavra!) 11:51, 18. 4. 2016

A jak se safra řešila ta letákovka?!

Des (Corn Flakes) 10:44, 18. 4. 2016

Jsem zapomněl na těch bonusových 50, protože jsem správně tušil, že se nás nebudou týkat ;-) mea culpa

Síba (Pralinky zvlášť) 10:37, 18. 4. 2016

My jsme na tom byli stejně jako Ubertymus. Taky jsme stovku dosáhli tím, že jsme vyřešili v Azkabanu všechno a jednorázově přeskočili limit 50-bodovým bonusem.

mišof (Ubertymus Riddikulus) 10:23, 18. 4. 2016

@Des, my sme mali tých 144.6 a je to úplne legitímne -- teda odišli sme hneď po dosiahnutí stovky. Z každej úrovne sme odovzdali len jednu šifru aby sme si unlockli ďalšiu úroveň (pričom ak už bolo na výber, odovzdali sme tú, čo mala menší spread bodov), potom keď sme doriešili všetko, tak sme odovzdali všetko zvyšné. Spolu s 5 bodmi za letákovú šifru to znamenalo, že sme v tej chvíli mali niečo ako 90 bodov za šifry + 50 bodov za vyriešenie všetkého + prvých pár bodov za čas. Odchádzali sme zo Štvanice štvrtí a bolo to v čase, kedy ešte len začínali nabiehať body za čas. Odísť skôr tým, že by sme toho odovzdali menej, v danej chvíli nešlo.

INDÖX (Ústřední Topení) 10:18, 18. 4. 2016

@Des: Předpokládám, že vyluštili vše a dostali bonus 50 bodů. Přičtení těch 50 bodů asi bude jedna ACID transakce, takže po jejím konci mají hodně.

Des (Corn Flakes) 10:10, 18. 4. 2016

Jak se počítají body za první část hry? Proč mají 4 týmy přes 130 bodů? Proč neodešly hned po dosažení stovky? Jakože vyluštili všechny úlohy, pak je nalily zaráz do systému a protože chtěli být hodní na ostatní (nebo chtěli machrovat), tak tam zadaly i řešení, která už pro postup nepotřebovaly?

Tonda (CORE) 08:21, 18. 4. 2016

Ahoj, moc díky za skvělou hru, i když nám začátek moc nešel, skvěle jsme se bavili celou dobu :-) Šifry byly parádní!

Ovce na balkóně (Ovce na balkóně) 08:13, 18. 4. 2016

Chválíme moc systém hry a webinfo. Dát lineární část na dobu, kdy jsou síly, a naopak větvení na ranní část, je něco, co by bylo fajn zachovat i pro další ročníky. Trasa parádní a výhled z noční Jindřišské věže zážitek.

Vítek S. 01:41, 18. 4. 2016

Díky moc všem organizátorům i pomocníkům za rozsáhlou hru, ve které všechno fungovalo! Ze šifer se mi nejvíce líbily telefony. Díky tomu, že paralelní část byla až ve druhé polovině hry, v době ranního chladu bylo stále co dělat a nepodlehli jsme únavě.

pepík 19:46, 17. 4. 2016

Čus, na Štvanici pod mostem luštil tým s moc pěknou slečnou. Na začátku hry měla modrý tričko bez rukávů a pak sportovní mikinu. Taková s trochu vlněnýma vlasama. Pak už jsme se bohužel nepotkali. Seš tady?

Katka (Psychokopytníci) 19:24, 17. 4. 2016

Otevřený dopis Ministerstvu kouzel
Drazí ministři,
jsme přesvědčeni si, že včerejší hromadná vzpoura v Azkabanské věznici, díky které z pevnosti uprchlo mnoho významných kouzelníků (včetně nás), by nemohla proběhnout bez notného přispění právě ze strany Ministerstva kouzel. Naopak věříme, že celá akce byla chytře utajeným aktem vedeným právě Ministerstvem. Ať už bude Denní věštec sdělovat veřejnosti jakékoliv informace, my o tom víme své ;-) Celý plán byl naprosto dokolane propracovaný a promyšlený. Ministři nad ním museli strávit jistě mnoho bezesných nocí. Za to vás obdivujeme a děkujeme.

Včerejší únik na svobodu byl pro nás všechny opravdu velkým zážitkem a obohatil nás o další velmi silnou a šťastnou myšlenku, která posílí našeho Patrona na dlouhá léta.

Právem vám tedy patří naše VELKÉ DÍKY!

Závěrem ještě prosím vzkažte naše poděkování prodejci kouzelnických předmětů, který nám nakonec místo hůlky s Hlínou (která by se jistě při prvním použití kouzla Alohomora ihned rozpadla) zkušeně doporučil Páva. Páv se nakonec ukázal jako velmi kvalitní při odemykání uzamčených truhlic a to přesně za 5 minut 12.

Bachař 12:25, 16. 4. 2016

Peka: To je dneska úroveň... sedí ve vězení a stěžuje si, že nedostal celé noviny... měl by být vděčný za to co najde... :-p

Míla (Que Frio) 10:37, 16. 4. 2016

Marwin: Výborná reportáž, byla by škoda, kdyby zapadla! Díky.

Peka (Los Tragedos) 08:51, 16. 4. 2016

Reklamace! Sova mi dnes donesla jen jednu utrženou část Denního věštce! :-( Čtení u ranního čaje bylo tedy o poznání kratší...

Marwin (00 & netera) 23:52, 15. 4. 2016

Nevím, jak moc to sem patří, ale co už: Po loňském bratrském vysílání Mudlovské televize se naše skupina pokusila sepsat zprávu o průběhu brigády. Nebyl však tehdy dostatek skřítků na její dokončení. Tento týden jsem ji objevil a nedalo mi to. Speciálním kouzlem jsem ji oživil, uzdravil a vyslal do letaxové sítě: https://docs.google.com/document/d/1E3PHegI09jfu79VZJerXjApY5lgQGYXM_KA3bnZfTM0/edit#
Ministerstvům (kouzel i lásky) je to míněno jako poděkování za loňskou příležitost. Zbytek kouzelnická obce nechť to bere jako malý teaser na zítřek. A zároveň se tím hlásím do soutěže o nejpozději zveřejněnou reportáž. :-) Dobrou noc!

Standa (Vepřová kachna) 15:16, 15. 4. 2016

Plus mínus den do startu a Vepřová kachna hledá posily. Nemusíš být čaroděj, kouzelník, mág, věštec nebo cokoli podobného, stačí být alespoň průměrně inteligentní humaniod..:-) Piš na stanislav.kubes(uzenáč)gmail.com!

Mike (Ministerstvo kouzel) 12:25, 15. 4. 2016

Ministerstvo se domnívá, že pro hráče, kteří se budou dopravovat na start a z cíle (nebo jiného místa, kterého ve svém průchodu hrou dosáhnou) pomocí MHD, bude denní jízdenka pohodlným řešením. O tom, zda se tato jízdenka vyplatí, se však vedou diskuse.

Jareesek (Los Tragedos) 11:52, 15. 4. 2016

Poradí mi prosím někdo z ministerstva, jestli se vyplatí koupit si 24 hodinovou jízdenku na MHD? Díky :)

Sváťa (Ferne Sterne) 11:15, 15. 4. 2016

Ferne Sterne na poslední hledají pátého (nebo ještě lépe pátou).
Nabízíme střední dolet (zatím nejdál jedno stanoviště před cílem; na Matrixu vždy do lineární části hry) a v noci proti trudomyslnosti 12tiletý rum.
svatopluk.fronk@gmail.com

INDÖX (Ústřední Topení) 10:53, 15. 4. 2016

A já hlupák myslel, že ten Velký Vůz je na obloze. Třeba ho konečně uvidíme.

Zuzka (Cerebrum) 10:49, 15. 4. 2016

Tým Cerebrum uvítá posilu, bereme i adepty kouzelnického umění. Hlaste se na zuzajdolenka (vy-víte-jaký-znak) yahoo.co.uk

tocra (Enigmafie) 19:51, 14. 4. 2016

Kolik vás stálo to pronajmutí půlky linky metra A?

idle (Squeak!) 14:41, 14. 4. 2016

Kdyby se našel ještě jeden bezprizorný čaroděj, může najít místo v našem týmu. idle (ryba) kai.cz

Majus (a spol.) 14:16, 14. 4. 2016

To muselo byt silne kouzlo, ktere privolalo vyluku A prave na Azkaban =-O .

Dero (Ministerstvo kouzel) 22:18, 13. 4. 2016

Poslední informace před hrou jsou zveřejněny. Odkaz najdete po přihlášení na stránce Váš tým.

Dero (Ministerstvo kouzel) 21:59, 13. 4. 2016

Poslední informace před hrou budou zveřejněny nejpozději ve 23.00. Za prodlení se Ministerstvo omlouvá.

Yeti (KaM) 16:06, 12. 4. 2016

A KaM taky hledá na poslední chvíli jednoho člena.
Piš případně na yeti@physics.muni.cz

Gimli2 (Trosečníci) 16:03, 12. 4. 2016

Trosecnici tez na posledni chvili postradaji 5. clena.
Zajemci piste mi na mail: gimli2 na gmail.com. Diky.

Kempas (potrati) 14:44, 12. 4. 2016

Tome, tak to máš výjimečně šikovnou Bystroušku (vlastně Bystroočku), asi pod Tučňákem, ne?
Nevím o nikom jiném, kterému by se Ministerstvo zjevilo pomocí Lišky, Průzkumníka či prohlížeče na Robotím přenosném zařízení. No, přinutili mě nainstalovat si chrom(ovan)ý prohlížeč, abych se konečně mohl pokochat. A stálo to tedy za to. Přeju orgům, aby podobizny byly letos jediný začarovaný problém s vlastní hlavou :-)

Robert-Antonio (Jeníčci) 11:00, 12. 4. 2016

Je to sice na poslední chvíli, ale i Jeníčkům vypadl jeden člen a proto rádi uvítáme posilu, která má ambice se dostat z temné kobky do bradavičí síně slávy. Náš modus operandi je zhruba takový, že 1-2 lidé (rada starších :-) luští na základně, podle potřeby posouvané mezi podniky rychlého stravování; zbytek běhá po Praze, v jedné ruce drží mobil s idosem, v druhé šifru a luští v poklusu.
Loni jsme unikli cíli jen o fous, když jsme nestihli finální aktivitu, letos se to doufám zlepší :-)
robert@antonio.cz / 728 430 665

Tom (Seš-tučňák) 03:01, 12. 4. 2016

Patrně ji máš lišku špatně vycvičenou. Ta moje hustodémonskykrutopřísného ministra Aleše ukáže, nebylo třeba ji speciálně docvičovat.
P.S. ostatní taky, ale ti už jsou jen krutopřísní

Dero (Ministerstvo kouzel) 22:42, 11. 4. 2016

Ministerstvo o značně neuspokojivé hybnosti obrazů dobře ví. Podobizny však mají vlastní hlavu a zaměstnanci ministerstva se již před drahnou dobou přestali pokoušet zpodobněným jakkoli domlouvat.

Marwin (00 & netera) 22:03, 11. 4. 2016

Des: To bude spíš Ohnivá liška (Firefox). Moje liška totiž hadím jazykem také nemluví - sovu ani huláka jsem neposílal, předpokládaje že je to na Ministerstvu obecně známá skutečnost a že tam lišky považují za škodnou.

Des (Corn Flakes) 21:01, 11. 4. 2016

Doteď jsem na obrazech z Ministerstva kouzel viděl jen černé obdélníky. Bylo mi to divné, tak jsem si ze zdrojáku vytáhl přímé odkazy na videa, MP4 nefungovaly ("video nelze přehrát, soubor je pokažený"), ogg fungují. Je to bug nebo feature?

Robert (Truhlici) 21:52, 10. 4. 2016

ad Marwin: a do toho jeste vyluka metra A:
Z důvodu opravy trati je od soboty 16. dubna 2016 (od zahájení provozu) do neděle 17. dubna 2016 (do ukončení provozu) obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Depo Hostivař – Náměstí Míru.

Marwin (00 & netera) 15:25, 7. 4. 2016

Tzv. Velká jarní cyklojízda začíná v sobotu 16. dubna ve 13:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad, pak projede Libeňský most a zakončí happeningem na náměstí Winstona Churchilla. Tak to jsem zvědav, jestli pro obě akce bude Praha dost velká...

Ti (JTHTN) 12:48, 7. 4. 2016

JTHTN stále shání jednoho parťáka...

Štěpán (CMP) 09:47, 7. 4. 2016

CMP Tým posílen, díky.

Štěpán (CMP) 16:19, 6. 4. 2016

Ahoj ahoj, taktéž hledáme parťáky, a to hned dva, k posílení našeho týmu.
-..-/---/-.../-../.-./--../.-/.-../@/..-././.-../*/-.-./...-/..-/-/*/-.-./--..

Yeti (KaM) 14:41, 4. 4. 2016

KaM už našel.

Yeti (KaM) 11:40, 3. 4. 2016

Ahoj, KaM hledá taky jednu posilu. Vlastní hůlka netřeba. Piš na yeti@physics.muni.cz, případně sem do diskuse.

Yeti

Ti (JTHTN) (JTHTN) 10:20, 1. 4. 2016

Pssst! HEj ty! Vězňové z cely JTHTN shánějí komplice na plánovaný útěk z Azkabanu. Ve světě magických formulí a kódů se pohybujeme již řadu let. Jestli máš kuráž a vlastní hůlku pošli sovu na: irtaxine(bombarda)gmail(alohomora)com nebo huláka na 602 530 669.

Aleš (Ministerstvo kouzel) 11:52, 29. 3. 2016

Nojo, to jsou stále ty ucpaný krby, zjevně je někdo proklel.

Ti (JTHTN) 09:37, 29. 3. 2016

Odkazy na starší hry mě vrací na letošní ročník.

Zdenek (Freezy Bee) 07:35, 28. 3. 2016

Na mobilu (Android, Chrome) mi nejde skrolovat dolu v menu. Napriklad odkaz do diskuze jsem si musel vygooglit.

Aleš (Ministerstvo kouzel) 09:29, 27. 3. 2016

Kdyby to měl být sešit, musel by být sešit. Zůstane tedy blokem.

Šuf (3 s kouskem fosforu (dříve vápníku)) 12:21, 26. 3. 2016

Na jednu noc sháníme zkušený a sympatický kousek fosforu. I my jsme zkušení a sympatičtí :). Může se stát, že dojdeme do cíle (jako loni) a nebo že ne (jako předtim). Pište na gmail začínající jskuhrovec.

Blok 21:51, 24. 3. 2016

Nedalo by se šifrovací blok přejmenovat na šifrovací sešit nebo tak nějak? Jeden náš člen z toho má blok, že zásadně nechce, abychom na hře měli blok. (jen pro pobavení ;-)

Aleš (Ministerstvo kouzel) 23:33, 22. 3. 2016

Pokud byste na brněnské šifrovačce dokázali z vyluštěné tajenky jít do Bystrce, na naší dokážete hrát i bez znalosti světa Harryho Pottera. Fakt se toho nebojte, maximálně si neužijete příběh hry tolik, co znalci, a přihlaste se.

ne 16:02, 22. 3. 2016

Ahoj, když máme tým, kde ani jeden člen nečetl Harryho Pottera, má smysl se registrovat? Např. kdyby heslo šifry bylo slovo, které se vyskytuje jen ve světě HP, možná bychom ani nepoznali, že máme řešení...

Aleš (Ministerstvo kouzel) 15:20, 18. 3. 2016

Budeme mířit na nějaké standardní blokové číslo. Takže tak 60.

Tíman (KVÍK!) 16:34, 16. 3. 2016

Ahoj orgové, kolik přibližně má ten šifrovací blok stránek? :-)

Aleš (Ministerstvo kouzel) 10:21, 1. 3. 2016

Zatím jsou za zdí, kam nevede letaxová síť a je chráněná proti přemístění. Bystrozoři ministerstva pracují na odhalení průchodu.

Návštěvník 00:18, 26. 2. 2016

Za kterou zdí jsou ročníky 2010-2012? Zdá se, že mozkorgové vstup dál než na úvodní stránku neumožní.
A na po hře byl doporučoval opačné zaokrouhlení počtu příspěvku (aby se zobrazilo posledních k místo zbytku po škatulkování od prvních).

Paču 13:33, 24. 2. 2016

Chválím ministerstvo za fotografie zaměstnanců! Boží!

Dero (Ministerstvo kouzel) 15:52, 3. 2. 2016

Jirko, Pepo, test kouzelnické krve je již dostupný na stránce Letáková šifra. Ministerstvo se vám omlouvá za prodlení.

Jirka (Nic Nás Nenapadlo) 11:58, 3. 2. 2016

Ahoj,
od včera mělo být možné si ověřit, zda máme kouzelnickou krev a dostat za to nějaké to kouzlo, ale zdá se, že přes magické políčko na výsledek z letákové šifry někdo přehodil neviditelný plášť. Kdy ho tak můžeme čekat? Díky.

Pepa 04:25, 3. 2. 2016

Dero: Tak jsem zřejmě marně doufal, že to bude 2. února letošního roku... 0:-)

Mike (Ministerstvo kouzel) 00:16, 2. 2. 2016

Ahoj Jarko, na tento a mnoho dalších dotazů můžeš najít odpověď v sekci FAQ. Níže cituji:

V pravidlech se píše, že registrace může být předčasně zastavena. Máme se bát? Nechci naslepo přihlašovat tým, dokud mi spoluhráči nepotvrdí účast.

Pokud se začne počet registrovaných týmů blížit dvoustovce, můžete se začít bát.

---

Jestli se nechcete strachovat o místo na hře, stačí se registrovat. Registrace je nezávazná a budete mít jistotu, že s vámi počítáme. Děkujeme za zájem a těšíme se na vás.

Jareesek 20:03, 1. 2. 2016

Ahoj, máte vyhlášený nějaký limit počtu týmů, které se mohou účastnit? Rádi by jsme se dojeli ze Zlína podívat, ale už teď máte přihlášených skoro 50 týmů, tak mám trochu strach, aby se na nás dostalo :)). Děkuji za odpověď Jarka

Dero (Ministerstvo kouzel) 11:54, 1. 2. 2016

Sovy proškoleny.

Aleš (Ministerstvo kouzel) 09:46, 1. 2. 2016

Asi jste si všimli, že zelené zaplativší týmy se odzelenily. Není to tak, že bychom vaše platby zapomněli. Skřeti ve FIO přechází na novou verzi telepatického bankovnictví a naše sovy si s ním ještě nerozumí. Na nápravě pracujeme. Platbu si můžete zkontrolovat zde.

Dero (Ministerstvo kouzel) 14:25, 26. 1. 2016

Pepo, vinou přetíženosti zaměstnanců Ministerstva kouzel se toto pole do formuláře vměstnat v tuto chvíli nepodařilo. Na stránce Letáková šifra bude od 2. února možné nechat si řešení ověřit a získat za správné řešení užitečnou informaci do hry.

Pepa 14:13, 26. 1. 2016

Možná jsem byl také nepozorný, ale v registračním formuláři (ani poté v úpravě údajů) nevidím pole pro zadání řešení Letákové šifry.

František 23:53, 29. 12. 2015

Hm, zelený proužek jsem nezaregistroval, tak snad jsem byl jen nepozorný.
Děkuji za rychlou odpověď a přeji kouzelný nový rok. ;-)

Dero (Ministerstvo kouzel) 12:17, 29. 12. 2015

Františku, bylo tiché v tom smyslu, že potvrzení se zobrazilo pouze na webu po odeslání formuláře. Byl to takový zelený proužek. Žádný potvrzující e-mail nechodil.

František 18:09, 27. 12. 2015

Bylo to zanechávání tiché, nebo ne? Aneb mělo po zanechání kontaktu přijít nějaké potvrzení, nebo je v pořádku, že nic nepřišlo? (Zájemci, kteří nám v období před spuštěním hlavního webu zanechali e-mailový kontakt, budou moci zaregistrovat tým s týdenním předstihem před veřejným spuštěním.)

Přidat příspěvek

Povolené HTML značky: <strong>, <em>, <a href="">, <ul>, <ol>, <li>