FAQ

Matrix. Šifrovačka, nelineární, s příběhem, s aktivitami, webinfem, v Praze. Je to tak?

Je to tak.

Nikdy jsme se podobné záležitosti neúčastnili, co si pod tím máme představit?

Přečtěte si sekci Pro začátečníky. Dále se můžete podívat na stránky minulých ročníků, kde získáte přehled o tom, jak hra vypadala v předchozích letech. Ale nečekejte, že bude všechno stejně.

Matrix býval známý svými skrytými předherními úlohami, které dávají pozorným hráčům se spoustou volného času drobnou výhodu do vlastní hry. Kde je letos najdu?

Obdobně jako loni je jedinou šifrovací úlohou, kterou si můžete vyluštit před hrou, motivační šifra z letáku. Když ji vyluštíte, můžete získat menší výhodu do hry. Vyluštěné heslo budete moci zadat při registraci.

V pravidlech se píše, že registrace může být předčasně zastavena. Máme se bát? Nechci naslepo přihlašovat tým, dokud mi spoluhráči nepotvrdí účast.

Pokud se začne počet registrovaných týmů blížit dvoustovce, můžete se začít bát.  

Potřebujeme mít načtenou sérii o Harry Potterovi nebo odsledované všechny filmy?

Není třeba. Herní prvky budou dostatečně přístupné i těm, kteří knihy nečetli nebo filmy neviděli. Znalost předlohy vám výhodu nepřinese, vylepší vám však zážitek ze hry.

Co si mám představit pod nutností mobilního internetu po celou dobu hry, viz povinné vybavení? Co je to webinfo?

Nároky na mobilní internet budou obdobné jako loni. Pomocí webinfa (webového formuláře) budete zaznamenávat navštívená stanoviště, webinfo vám bude sdělovat vaše průběžné pořadí a další užitečné herní informace. Přesný popis, jak webinfo funguje, se dozvíte v posledních informacích před hrou. Provoz webinfa bude datově i hardwarově nenáročný, bude testováno i na několika starých tlačítkových telefonech. Pokud však se stejným telefonem hodláte dělat i další věci (telefonovat, používat mapy, googlit…), myslete při přípravě na dostatek nabitých baterií v týmu.

Podrobnější informace o tom, jak se webinfo používá, dostanete nejpozději v materiálech na startu hry.

Týmový koordinátor, který neluští, ale organizuje pohyb týmu (sedí doma u netu a hledá vhodné spoje, místa setkání apod.) se počítá do členů týmu, nebo je to pouhý přítel na telefonu?

Jakmile je někdo do hry zasvěcen a aktivně týmu pomáhá, počítá se do členů týmu.

V pravidlech se píše, že v některých částech hry se má tým někam dostavit společně. Jeden náš spoluhráč ale vůbec není v Praze, luští z domova to, co mu pošleme. Jak máme postupovat?

Pravidlem je myšleno, že se na dané místo dostaví všichni, kdo se dostavit mohou. Zůstal nemocný spoluhráč doma v posteli? Dostavte se bez něj. Těhotná členka týmu si odskočila na noc zdřímnout a připojí se znovu až ráno? Dostavte se bez ní. Ale: spoluhráč přestoupil do špatné tramvaje a musíme na něj dvacet minut čekat? Počkejte na něj. Jsme si vědomi, že hranice mezi příklady není zcela ostrá. Pokud svůj případ nedokážete k uvedeným příkladům připodobnit, zkuste na sebe být spíš přísní. Pokud si ani pak nebudete jistí, zavolejte orgům.  

Co je to Azkaban?

Kouzelnické vězení, ze kterého se nedá utéct. Nebo se to aspoň říká. Nějaké další otázky?

Ano.

Napiš nám na matrix@velkyvuz.cz a rádi ti odpovíme.