Startovné

Matrix je velkou hrou, která obsahuje desítky stanovišť a o jejíž hladký průběh se každoročně v terénu stará značné množství lidí. Její příprava vyžaduje hodně času, úsilí a také peněz. Coby organizátoři se vždy snažíme herní rozpočet využít co nejúčelněji a kdykoli to jde, snižujeme náklady různými tvůrčími způsoby. Půjčujeme si vybavení od kamarádů. Využíváme známostí a domlouváme pronájmy prostor za nižší než tržní ceny. Tiskneme podomácku. Pomocným organizátorům, tzv. béčkům, na hře nabízíme jenom malou svačinu.

Díky tomuto přístupu hospodaříme s vyrovnaným rozpočtem. Ne vždy ovšem tímto způsobem náklady snižovat jde. Přibalit týmům do startovní obálky detailní mapu herní oblasti na kvalitním papíře? Nepřipadá v úvahu. Pronajmout si dopravně dobře dostupné, atmosférické místo? Třeba jindy. Dvě kopie šifry na tým? Jinde standard, na Matrixu vzhledem k vyššímu počtu stanovišť a nelineárnímu průběhu složitý mikroekonomický rébus. Podobných příkladů bychom mohli uvést celou řadu. Moc bychom si přáli dělat méně kompromisů, které mají přímý dopad i na Váš zážitek ze hry.

Základní startovné letos opět činí 500 Kč na tým. Máte-li však zájem pomoci nám udělat hru lepší pro Vás i ostatní účastníky, můžete zaslat částku vyšší. Ptáte se, co z toho budete mít? Dobrý pocit přeci! A kromě něj vás odměníme jak praktickými, tak i čistě upomínkovými předměty. Ty nejštědřejší z Vás navíc i luxusními zážitky a péčí před hrou a v jejím průběhu. Každý tým si smí zvolit právě jednu z následujících odměn, pokud zašle startovné minimálně ve výši uvedené v tabulce.

StartovnéK dispoziciOdměna
500 Kč+180 / 200Ekvivalent startovného, jak ho znáte z minulých ročníků. Veškeré vybavení si seženete sami.
600 Kč+101 / 200Ideální pro nováčky a týmy, které se na hře příliš nedělí. Mapa v designu Matrix: Azkaban pokrývá přesně herní oblast a složená poslouží jako šifrovací pomůcky. Obsahuje rejstřík ulic.
750 Kč+24 / 70Ideální pro týmy, které hru pojímají jako závod. Matrix je hrou, na níž se často vyplatí tým rozdělit na více než dvě skupinky. A mít vždy po ruce vícero šifrovacích pomůcek taky není na škodu.
1100 Kč+0 / 12Ideální pro týmy, které často vedou následující rozhovor:
  • “Vím, jak na to, podej mi úhloměr.”
  • “Nemám, myslela jsem, že ho bereš ty…”
  • “!!!”
1500 Kč+0 / 5A navíc: 1x dovážka horkého zeleninového nebo masového vývaru pro všechny členy týmu na libovolné místo v herní oblasti kdykoli v průběhu noci.
1500 Kč+0 / 0A navíc: Jeden z organizátorů za Vámi přijede kamkoli po Praze 3 hodiny před začátkem hry, krátce s Vámi pohovoří a předá Vám výbavu a startovní informace, které si budete moci s předstihem prostudovat. Ostatní týmy tytéž informace obdrží nejdříve hodinu před začátkem hry na místě startu.
6500 Kč+0 / 1A navíc: uvedení na oficiálních stránkách hry, pamětní certifikát, až 5x herní tričko s potiskem zad

HRDÝ SPONZOR 2016

Na co peníze navíc použijete?

Na mnoho různých drobností. Konkrétně Vám to povědět předem nemůžeme, to bychom Vám kazili radost ze hry a jejího objevování. Obecně ale platí, že když budeme potřebovat vytisknout něco speciálního, vytiskneme to hezky a na kvalitní papír. Když nám padne do oka nějaký pronájem, který by jinak byl mimo naše finanční možnosti, zajistíme jej. Pokud bychom vyráběli nějaké artefakty na hru, dáme si na nich více záležet. A taky se lépe postaráme o pomocníky na hře.

A pokud nám nějaké peníze zbudou, využijeme je na příštím Matrixu.

Jsme nováčci a nevíme, jestli Matrix za nějaké peníze navíc stojí…

Naprosto chápeme. Přesto konkrétně nováčkům doporučujeme pořídit si alespoň první odměnu. Dvě fyzické mapy na hře určitě upotřebíte. I kdybyste tým během hry nechtěli dělit, můžete jednu mapu používat ve složeném stavu coby šifrovací pomůcky a druhou pro navigaci.

Ale není nefér, že… ?

Odměny jsou koncipovány tak, aby týmům nepřinášely žádné výhody při řešení samotných úloh. Ano, je pohodlnější mít po ruce více map. Ano, je jistější dostat povinnou výbavu od orgů na startu. Ano, teplá polévka uprostřed noci dokáže zázraky. Ale všechno jsou to věci, které si může zajistit libovolný tým i svépomocí.

Mapa herní oblasti ale týmům při luštění pomáhá, protože vědí, kde všude se hra nekoná.

V posledních informacích před hrou zveřejníme přesný rozsah výseče, kterou mapa pokrývá. Můžete si tedy oblast zaznačit i do Vaší vlastní mapy.

No dobře, ale ještě by mě zajímalo…

Napište nám do diskuse, rádi odpovíme! Tajnůstkáři mohou psát i na e-mail.