Denní věštec, čtvrtek 14. dubna

Denní věštec, 14. dubna 2016. Doporučená maloobchodní cena 1 srpec. Dnešní vydání vám přináší Velkoprodejna Mžourov.
Zmatek na King’s Cross
“Chtěl jsem si po vystoupení z vlaku dát čtvrtlibrák se sýrem, ale tady nemůžu najít ani východ,” rozčiloval se cestující J. T.

Londýn (zd): Kuriózní případ řešili vlakoví operátoři dnes ráno na nádraží King’s Cross v Londýně. Nějaký vtipálek totiž použil množivé kouzlo na přepážku mezi stanovišti 9 a 10 a vytvořili tak nekonečně mnoho nových iracionálních nástupišť. Výhybky se s náporem nových kolejnic nedokázaly popasovat a přijíždějící vlaky odkláněly náhodně na jednotlivá stanoviště, kde se vystupující cestující hromadili a zmateně hledali východ. Ten však většinou neexistoval, neboť přepážek je mezi těmito dvěma nástupišti v mudlovském světě jen konečně mnoho.

Ministerstvu kouzel však tento čin moc vtipný nepřijde. Pro Denního věštce se vyjádřila vedoucí Odboru pro čarodějnou přepravu Paulina Wetherbeyová: “Ano, někdo to může považovat za nevinný žertík. Osobně jsem mluvila s postiženými cestujícími a ti příliš nadšení nebyli. Vlak většina z nich používá jako záložní dopravní prostředek vedle přemisťování, například když cestují s velkým množstvím zavazadel.”

Pachatelé byli podle Wetherbeyové již vystopováni a nyní čekají na rozsudek. Nemohou však počítat s žádnou shovívavostí. Zpráva se velmi rychle rozšířila po celé Evropě a kousek inspiroval podobné šprýmaře v mnoha hlavních městech. Ti si za svůj cíl nevolili pouze vlaky, ale například i metro. V zemích, kde Ministerstva kouzel nemají své vlastní odbory pro čarodějnou přepravu, se úklidem po takovýchto kouzlech musí zaobírat jiné složky. “Na nápravu teď prostě nemáme kapacity. Zatím jsme podnikli předběžná opatření a postižená místa jsme jen obestřeli kouzly na odpuzování mudlů. Trvalejší řešení budeme hledat až o tomto víkendu,” sdělilo naší redakci ministerstvo kouzel jedné z postižených zemí.

Zaměstnanci Ministrestva kouzel se domnívají, že exemplární trest by mohl pomoci takovým srandičkám do budoucna zabránit. Situaci pro Vás budeme sledovat a zprávy Vám přineseme v některým z příštích čísel.