Denní věštec, pátek 15. dubna

Denní věštec, 15. dubna 2016. Doporučená maloobchodní cena 1 srpec. Dnešní vydání vám přináší Krucánky a kaňoury.
Piješ ležák? Budeš ležák!
pr
K pivu je nejlepší párek s křenem.

Londýn (zd): Velkým zátahem na likérky skončil úterní nepodařený pokus o vykradení státních hmotných rezerv máslového ležáku. Několik zasahujících bystrozorů skončilo v nemocnici U Svatého Munga poté, co se jeden ze soudků rozbil. Rozbor ukázal, že dotyčná várka obsahuje vysoce těkavé a jedovaté příměsi.

Celá aféra získala ihned maximální prioritu. Naštěstí se ukázalo, že jediná dodávka z této várky, která dosud opustila sklad, byla ta, jež o víkendu shořela ve sklepě hostince U Tří košťat. Pokud by se totiž znehodnocený nápoj dostal do oběhu, mělo by to pro populaci kouzelníků nedozírné důsledky. “Jenom u Děravého kotle denně spotřebujeme průměrně 10 soudků,” řekla nám provozní tohoto londýnského restauračního zařízení.

Ministerstvo kouzel dále prozradilo, že bohužel nešlo o nehodu, nýbrž o úmysl. Zároveň ale tvrdí, že všichni viníci již byli dopadeni a potrestáni uvězněním v Azkabanu. Navíc slibuje, že pro příště zajistí větší bezpečnost při výrobě tohoto oblíbeného čarodějnického nápoje.

Přitom to není poprvé, co byl máslový ležák znehodnocován jinými příměsemi. Minulý měsíc jsme Vás informovali o skupině podloudníků, kteří jej míchali mudlovskými alkoholickými nápoji a vzniklou směs pak pro své pobavení podávali dětem. Všichni do jednoho byli potrestáni, a pokud dříve nezešílí, v Azkabanu si posedí pěknou řádku let.

Obecně je máslový ležák na Ministerstvu kouzel horké téma již delší dobu. Ačkoliv jde o slabě alkoholický nápoj, jeho podávání nezletilým kouzelníkům bylo dosud mlčky tolerováno. Nyní se však zdá, že takovým postupům je konec a sebemenší pochybení bude přísně trestáno. Více v některém z dalších čísel.