Denní věštec, pondělí 18. dubna

Denní věštec, 18. dubna 2016. Doporučená maloobchodní cena 1 srpec. Dnešní vydání vám přináší Žertovné předměty u Taškáře.
Azkaban prolomen!
az2
Hrůzný otvor ve zdech Azkabanu byl již zacelen.

Praha (zd): Jak jistě každý člen kouzelnické komunity zaregistroval, v noci ze soboty na neděli došlo k pokusu o společenský převrat. Slečna Pandora Filchová, poslední dobou čím dál hlasitější aktivistka a propagátorka světa bez kouzel, na několik hodin zbavila celý svět magických sil.

V důsledku toho došlo k hromadnému útěku několika stovek vězňů z ostrovní věznice Azkaban. Mezi čaroději se ozývají hlasy, že Ministerstvo kouzel o celé akci vědělo předem, ba dokonce, že veškeré události víkendové noci byly jeho dílem. Ono ale veškeré spekulace rázně odmítá. “O víkendové noci jsme se věnovali nápravě škod způsobených množivým kouzlem a rozhodně jsme na nic podobného neměli čas,” stojí v oficiálním tiskovém prohlášení.

Mezi uprchlými vězni byla spousta opravdu nebezpečných zločinců. Kouzelnickou veřejnost varujeme obzvláště před klikou zlovolných infiltrátorů v zelených hábitech ve složení Přemysl Mrakomor, Ondřej Zababa, Gábi Zlopočasná, Tomáš Tau a Al Sa-Her. Jedná se o všehoschopné recidivisty, před kterými by se celá komunita měla mít na pozoru.

Zatím není jasné, jak se Ministerstvo kouzel k uprchlým vězňům zachová. V kuloárech se šušká i o možnosti zpětné amnestie, čímž by se nastalá situace v mžiku vyřešila. V úterý v 19:00 se bude v hostinci na Jenštejnské 2 konat veřejná diskuze Ministerstva s čarodějnou obcí, o svůj názor na osud uprchlíků se můžete přijít podělit i vy.

Slečna Pandora Filchová si světavlády neužila příliš dlouho. Do jejího lovu se pustilo mnoho odvážných kouzelníků a kouzelnic a díky jejich součinnosti a vytrvalosti byla Pandora nakonec zajata a za své činy si ve znovuobnoveném Azkabanu odpyká dlouhé roky. Dobře jí tak!