Denní věštec, úterý 12. dubna

Denní věštec, 12. dubna 2016. Doporučená maloobchodní cena 1 srpec. Dnešní vydání vám přináší Žertovné předměty u Taškáře.
Norové neříkají pravdu?
pr
Bouřka nad Bergenem nikdy nevěští nic dobrého, jak říká S. Trelawneyová.

Chudley (oš): Příznivcům sportu mezi našimi čtenáři jistě neušla nedávná zpráva, že historicky nejúspěšnější norské famfrpálové družstvo, slavní Bergenští trollové, odřeklo na poslední chvíli účast na výročním famfrpálovém turnaji v Chudley. Odbor sportu a tělovýchovy ministerstva kouzel musí narychlo přestavovat celý turnajový plán, což přípravu hlavní sportovní události sezóny značně ztěžuje. „Turnaje se účastní tucet zahraničních famfrpálových mužstev a očekáváme návštěvnost bezmála osmdesáti tisíc fanoušků,“ řekl naší redakci předseda komise pro plánování kouzelnických událostí Basil Fawkey.

Nečekané rozhodnutí Bergenských trollů zarmoutilo i fanoušky. „Mrzí mě to. Těšil jsem se, jak jim natrhneme camrál,“ svěřil se Dennímu věštci George Shuff, nechvalně známý famfrpálový výtržník. Právě výtržnosti při famfrpálových zápasech se poslední dobou stávají čím dál populárnější. Minulý týden musel být předčasně ukončen přátelský zápas Holyheadských harpyjí s Tutshillskými tornády, protože několik fanoušků Tornád nespokojených s vývojem zápasu vniklo bez povolení na trávník a narušovalo jeho průběh kouzly Accio. Ministerstvo dokonce zvažuje, že nejvýraznější výtržnosti exemplárně potrestá.

Rozpaky budí oficiální vyjádření norské strany, že důvodem zrušení účasti na turnaji je nepříznivá předpověď počasí. Názor redakce je v tomto případě jednoznačný – Norové jsou ti poslední, kdo by si měl na špatné počasí stěžovat. Naši investigativci také zjistili, že ještě několik hodin před oznámením Trollů ukazovala předpověď příznivých 22 °C. V době vyjádření však stejná předpověď záhadně klesla na 11 °C. Připomínáme, že norští kouzelníci platí v oblasti počasí za přední odborníky. Ptáme se tedy: odkud vítr vane?

Aniž bychom chtěli naznačovat konkrétní podezření, musíme připomenout rozmáhající se dopingové aféry ze světa mezi šesti obručemi. Na stránkách Denního věštce jsme jen letos informovali o dvou skandálech, které skončily přísnými tresty, hlavní viníci byli dokonce uvrženi do Azkabanu.

Co tají Bergenští trollové? Co stojí za jejich neúčastí na turnaji? Došlo k manipulaci s předpovědí počasí? O dalším vývoji v této kauze vás budeme informovat.