Poslední komentáře

 
Robert (Zvířátka)

Taky jsme přidali poděkování orgům do sekce reportáže ;-)

Rozmístění hub tam opravdu viselo vedle obálky se první šifrou až do neděle v poledne, kdy jsme je přijeli sebrat. Myslím, že to mohlo mast hlavně tými, které přišli poprvé před púlnocí a pak chtěli přijít znovu si houby zkontrolovat obálky sice označené odrazkou, ale i tak byly méně nápadné pro někoho, kdo hledá orgy a houby... Pokud tím vznikly problem při nočním luštění, tak nás to samozřejmě mrzí.

Tomáš Kuča

⅔ průměru se po celou dobu pohybovaly mezi 8 a 10. Přidal jsem seznam tipů k popisu řešení.

Tomáš Kuča

Po kvalifikaci všechny vstupenky být neměly. Původně se měly rozdávat na startu jednotlivě a každá vstupenka měla svě zadání, po sloučení se do systému dostalo zadání společné pro všechny vstupenky.

Tomáš Kuča

Víme, že opravení šifry bez oznámení nebylo v pořádku. Důvod je jednoduchý - centrála v tu dobu nestíhala. Problémy s kvalifikací znamenaly, že každé 2-3 minuty zvonil telefon, a při tom jsem opravoval nahlášené chyby. Měl jsem za to, že šifry byly opravené dost rychle na to, že se to většiny týmů nedotkne, ale neměl jsem čas to ověřovat – podle reportů to není pravda. Než se situace uklidnila, bylo skoro po kvalifikaci.

Myslím, že by pomohl krizový komunikační kanál - červená zprava ve webinfu o problémech, které se zrovna řeší.

Tomáš Kuča

Pro sestavení QR kódu byly potřebné všechny hry. QR kód jsme chtěli co nejmenší, už ~400 políček je pořádná dávka. Většina tolerance k chybám je spotřebovaná na nevyplněné plochy. Podle kvality čtečky je možné mít jednotky chyb ve vyplněných plochách, některé čtverečky ale musí být správně.

QR kód Bazingy jsem dobrou čtečkou dokázal přečíst (myslím si, že zkouší překlápět bity), jak z monitoru, tak z papíru. Po opravě jednoho čtverečku se chytily i další čtečky.

Miki (Set sail for fail)

V reportážích a tady: https://docs.google.com/document/d/16YErShJTtlDHqfTZdkPOcqfLTDJomvfbA5wzMHIw_0o/edit?usp=sharing najdete tu naši. Po víkendu možná přibyde ještě pár větví, holt daň za tu masivní paralelizaci :)

Mike (Set sail for fail)

Jj, o odkazu vim :) Nejelo mi to uz dopoledne, kazdopadne uz to frci, diky.

Mike (Dopiješ a seš lost s tučňákem)

Miki: divný, teď jsem zkoušel a jede. Odkaz je i v reportážích.

Sváťa (Ferne Sterne)

Ti> "dokonce bych i zrušil elektronické zobrazování šifer" - hodně nesouhlasím.

Podle mého už ta současná struktura hry hrozně rozevírá nůžky mezi silnými a ostatními týmy. Viz selfie z reportáže Bazingy - silné týmy vyslaly po jednom člověku do větve. Tipuju, že to byla menšinová strategie - ve městě byly nějčastěji k vidění luštící trojice a dvojice.

Kdyby se zrušila i možnost vzdáleného náhledu na šifru, tak bude rozdíl ještě větší. Normální týmy se budou ještě míň dělit nebo toho víc najezdí se zadáním za ostatními.

Mně se letošní forma líbila moc. Jen by bylo fajn, kdyby tak probíhalo třeba jen 50-70% hry.

Honza (Bazinga)

@Ti: Souhlas; chaotická část je to, co mě na Matrixu nejvíc baví, dělení týmu, nepřehledná komunikace a občasné sólo luštění je super. Souhlasím i s tím, že letošní model větví na opačných koncích mapy byl lepší, než kdyby šlo sedět na jednom místě a vysílat běžce. Jen letos to pro mě bylo kombinací herního schématu a naší taktiky takové osamělé více než chvilkama - napočítal jsem cca 15 hodin sólo z Roztok do Šárky :-) Ne že by mě to nebavilo - bavilo - jen nad ránem to už začal být trochu opruz.

Loni jsme se v první části rozdělili jinak než v druhé a mezitím jsme se potkali v Letňanech. Několikrát se nám povedlo poslat druhou skupinku pro něco, co jsme vyluštili, protože to měli blíž. Sbírání bumážek a průchod bránou na Stargate měly několik let předtím podobný efekt. Pokud se tým na startu rozdělí na skupinky, které zůstanou celou hru stejné, tak je týmová dynamika jen o malinko zajímavější, než kdyby šli všichni celou dobu společně.

Zrušit elektronickou verzi šifer by mi taky nevadilo.

Ti (JTHTN)

Jen drobná úvaha na téma křížících se a hodně blízkých větví.

Dle mého názoru to vede k týmům usazeným na jedno místě a obíhači, který nosí šifry. A s elektronickou verzí šifry už se obíhač ani nemusí vracet, jen zadává stanoviště a tým si je někde doma vytiskne sám. Nebo alespoň luští na velkém notebooku.

A to pak hra snad ani nemusí být ve městě / v terénu. Stačí to zadávat na internetu.

Já beru, že formát Matrixu většinou donutí týmy k separaci a luštění v jednom, dvou, třech lidech. A že je to chvilkama takové osamělé. Ale tomu jsou taky uzpůsobeny šifry. Určitě zde nebylo 40+ šifer obtížnosti Tmou/Bedny pro 5 lidí. A her určených pro nedělené týmy je většina.

Matrix je svou chaotickou částí hodně unikátní a letošní rozdělení na vzdálené větve se mi líbilo. Ano, neluštilo se v plném týmu, ale zase si týmy musely ty větve poctivě odchodit. Já hlasuji pro zachování (dokonce bych i zrušil elektronické zobrazování šifer).

Wal (KVÍK!)

No, dřív jsme udělali 2 hacky, pak jsme dodělali větve do pěti, zbývala nám už jen ta PoTratí, dali jsme třetí hack a hned tu další jsme zkusili hacknout čtvrtým hackem. :)

Věšák (Rychlý mouchy)

:D Takže jste hackovali dřív, než jste měli pět větví? Nebo jste na to přišli až potom? :D

Caster (Dostál)

Eliška: to jste si tu šikmou šipku vyložili jako čtení "z boku"? Jinak to snad možný neni. Nám vycházelo SVATY <ACLA< (kde to < se dalo číst jen jako další C) a usoudili jsme, že jsou ty dvě šipky nakloněné na špatnou stranu, a mají být stejně, jako ta první šikmá. Až po hře mi došlo, že první V se četlo z opačného směru (kolečko s puntíkem) než ty další dvě, a proto byla i šipka nakloněná opačně...

Eliška (Bifurkační tým)

Jinak, jak se prohodí L za V, to je celkem jasný. Ale my měli SBATY BACLAB a to teda nechápu...

Eliška (Bifurkační tým)

Taky se nám to furt kroutilo někam, kam jsme nechtěli. Naštěstí nás po chvíli napadlo, že si ty postupné rotace lze velmi snadno přepsat na rotace z počátečního stavu a pak už to šlo celkem lehce.

Tíman (KVÍK!)

Více hacků se nám podařilo zadat takhle: https://www.awesomescreenshot.com/image/3309102/f28386f437aa67b7e267e211b66e6c10 :-)

Fungovalo to.

Věšák (Rychlý mouchy)

Mike: To je super!!! :D

Mike (Dopiješ a seš lost s tučňákem)

Pro ty, kteří mají rádi reprotáže s menším množstvím textu: http://obycejna.cz/matrix/matrix_reportaz_dopijes_a_ses_lost_s_tucnakem.pdf (539 kb, hodí se větší monitor)

Dana (Borci v uvozovkách)

Tak to jsem neznala a chvilku jsem nechápala, protože jsem předpokládala, že ty černý čtverce jsou nuly... Ale nevycházelo to, tak jsem je nakonec zkusila ignorovat ;-). Odpověď systému, že 55 není řešením žádné z šifřiček, mi přišlo natolik konkrétní, že mě vůbec nenapadlo, že by mi tohle systém mohl napsat omylem..... Podcenila jsem ho ;-)

Dana (Borci v uvozovkách)

Aha, tak to jsem zase něco přehlídla. Myslela jsem, že 1. šifřička je na nápovědu k 1. šifře a 2. šifřička ke 2. šifře. Takže 1. jsem vyplýtvala na jedničce už po vypršení hodiny (navíc mi ji systém neuznal) a druhou si vzala hned po příchodu na dvojku a vůbec mi nepomohla... Takže jsem je mohla použít i později tam, kde jsem je fakt potřebovala? ;-)

V
Věšák (Rychlý mouchy)

Byla tam nějaká špatná kontrola. Při 1./2./3. hacknutí to kontrolovalo, jestli má tým hacků dost, ale při čtvrtém už ne. Čili po projití pěti větví se ta šestá prakticky dala celá prohackovat...