Matrix

Kytice

O hře

Hra Matrix: Kytice proběhla 13.–14. dubna 2019 v Praze. Dohromady na týmy čekalo 40 šifer a 13 méně či více šifrovacích aktivit.

Po startu v Chuchli se týmy vydaly krátkou lineární částí na druhý břeh Vltavy, kde procházely spletí stanovišť inspirovaných dvanácti Erbenovými baladami. Průvodcem jim k tomu byla kniha – gamebook, který týmům umožňoval tyto příběhy spolu s jejich protagonisty prožívat. Nejlépe si ve hře vedl tým ROFLCOPTER!, jemuž se podařilo vyzvednout první stanoviště finální lineární části – třinácté balady Věštkyně. Dvanáct předešlých balad se dále podařilo dokončit týmům Čerstvě řezané a Matice česká.

Reportáže

Statistiky

Předběžné statistiky ze hry najdete na statku. Některá data teprve čekají na doplnění. Údaje o počtu nápověd nebo vyluštění šifer tedy zatím berte s rezervou.

Poděkování

Moc děkujeme všem, kteří se zasloužili o to, aby letošní ročník Matrixu mohl proběhnout. Děkujeme jak jednotlivcům za konstruktivní připomínky k šifrám či nasazení při hlídání stanovišť, tak i organizacím, které zajistily prostor pro hru či pro ni poskytly některé herní prvky a materiál. Jmenovitě chceme poděkovat:

Testerům šifer, jimiž byli:

Jana Pačísková, Láďa Horký, Lukáš Hochmann, Karel Kolář, Iveta Klimánková, Jana Kyclová, Ondřej Sliwka, Jana a Ondra Mrákotovi, Václav Jára, Mikuláš Zelinka, Danka Kuruczová, Martin Kubu a Anka Holanová & tým NaPALM.

B-týmu ve složení:

Franta Batysta, Kordula Kratochvílová, Andrej Koubek, Ondřej Sliwka, Vojtěch Hák, Nikola Kutílková, Nikola Červená & Šárka Stejskalová

Organizacím:

  • TJ Sokol Vyšehrad za pronájem cílového prostoru,
  • Sdružení ARGO za pronájem organizátorské základny,
  • tiskárně Kopírování Havránek za extrémně rychlý tisk, příznivé ceny a vstřícný přístup,
  • tiskárně Tisk do 1000 za tisk gamebooků pro hru,
  • společnosti iNETPrint za potisk herních triček,
  • cukrářství Ovocný Světozor za přípravu dortu pro vítěze.

Ostatním:

  • Johannesu Pleniovi za možnost využití jeho díla pro obálku gamebooku,
  • všem hráčům, kteří se hry zúčastnili a bez nichž by letošní ročník nebyl takový, jaký byl.

Organizátoři

Všem zmíněným děkují organizátoři Matrixu 2019:

Zuzana Dočekalová, Ladislav Skákal, Tereza Stejskalová, Jiří Slabý, Zuzana Benešová, Ondřej Šmejkal, Tomáš Kuča & Jaroslav Polakovič