Matrix

Kytice

Zadání

Diskuse k šifře

Jen procházím

Koukám, že tato šifra už byla jednou na Matrixu použita. :-) https://matrix.velkyvuz.cz/2014/uloha/f2-hvezdicky/

Tomáš Kuča

Střídaly se tři úryvky podle dělitelnosti času (v sekundách) třemi. Kytice je docela smutná knížka, tak se místo prvního (veselého) úryvku většinoou zobrazil druhý. První se zobrazil jen pokud byla sekunda dělitelná i 6 (nejem třemi) a náhodný generátor vrátil méně než 0.1.

Caster (Dostál)

Jak to vlastně bylo s tím webem s ledem a sekyrkou a černo/bílými veršemi, co běžel někdy od listopadu do února? Byla to taky šifra? Nějaký pattern jsme tam našli (myslím že měl 100 minut), ale pak už to vypadalo, že je potřeba grabovat web několikrát za sekundu. Když jsem pak po zveřejnění a vyluštění letáku na webu viděl ve vrcholové knize zápisy z listopadu, utvrdilo mě to v tom, že ta černobílá byla tedy taky šifra se stejným řešením. Ale jestli se leták rozdával na TMOU, tak je to asi teda jinak :D

Tomáš Kuča
Zuzka (Cerebrum)

Prozradí nám někdo, co jsme měli najít v té knihobudce? Náš posel tam našel jen asi 30 výtisků sbírky básní Osamělý poutník, což nám přišlo podezřelé, ale při luštění nám to nepomohlo.

Pegas (Korupce na Slunci)

Příjemně naladila na hru. Škoda, že kvůli špatně nastavené obtížnosti gamebooku nepřinesla do hry žádnou výhodu.

Matěj (Šestý nesmysl)

To vím, ale vyzvednutí "dalšího stanoviště" není luštění...

Ladislav Skákal

@Matěj Řešení šifry ukazovalo na dvě knihobudky: jednu v Praze a druhou v Brně. Před TMOU (kde se leták prvně distribuoval) jsme ale nebyli schopní materiály do brněnské knihobudky umístit: na místě, kde obvykle bývá, se totiž stavělo kluziště.

Matěj (Šestý nesmysl)

Samotný princip fajn, ale zarovnání na střed v kombinaci se stejnou délkou po sobě následujících slov a směry v růžicích považuji za nepěkný balast. A původní poznámka kurzívou, tuším "brněnské sekci šifrovací komunity doporučujeme letákovou šifru luštit až v prosinci", byla úplně mimo – k luštění v Brně přece nic nechybělo.