Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Zůza

Myš se k sýru (hráč se k šifře) nedostane, když chodí po cestách. Odkaz od spodního mostku byl použit, protože je to nejbližší jednoznačně identifikovatelné místo. Jinak myš byla samozřejmě na místě, kde tým šifru vyzvedl. O 26 koncích jsme věděli, ale 26 + 1 šedý + 1 myší mi přišla moc slabá 26 na to, abych to předělal. Na pravé straně není ani jeden vchod, protože tam je pole a žádná cesta tam nevede.

Dita (Spící Volové)

Naznala jsem, že bludiště nemá řešení, bo myš se k zavřenému sýru stejně nemůže dostat, takže jsme to i interpretovali jako mapu, bohužel jako mapu modré značky kolem Libušské nádrže, která tvarem teda sedí mnohem líp než Cholupický potok, i ty mostky celkem souhlasí. Jen teda ta myš z nějakého důvodu startovala u studánky Pod Skládkou. Na kopci nad roklí samozřejmě bohužel nic nebylo :( Balast v podobě 26+1 vchodů, a proč bych měla mapovat odbočky zrovna od spodního mostku a zrovna touhle trasou, teda opravdu nechápu.

Emil (Hrošíci)

Kdybychom dostali šifru na mostku u potoka a ne někde na svahu za zahrádkou, nebo linie potoka byla modrá místo šedá... dalo by se to vyluštit. Takhle na autorské řešení nenavádí naprosto nic, naopak v bludišti je spousta zajímavých věcí které lze analyzovat a zaseknout se na dlouhé hodiny. Když dostanu bludiště, rozhodně si nezačnu kreslit jeho graf. Jestli to někdo vyluštil, tak je divnej ;-)

Jeffer (Nočný motýľ)

I vyžiadané riešenie bol problém na mape interpretovať. Fuj.

Aleš (Bazinga)

Bludiště má nejen vchody, ale má jich i 26+myší a šedý vchod.

Bizon (Zvířátka)

... a proč na pravé straně bludiště není naopak vchod ani jeden? Dalo by se najít x podobných otázek (s potenciálem na další varianty šifer s myší a sýrem).

I po znalosti řešení se nějak neumím zorientovat na těch mapách.

matejcik (Pomocná škola)

a proč je políček v ohraničených částech přesně 100? :)

Finn

Vyřešil tohle někdo? Započítali jste do obtížnosti to, že hra je paralelní? Proč má bludiště vchody, když se nepoužijí?