Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Des (Corn Flakes)

My to vyluštili i bez Svatební košile (kde bylo čtvrté vajíčko), protože konec Záhořova lože dělal s Alšovými sady jedinou smysluplnou polopřímku. Ale instrukce zněly jasně, gamebook musí být kompletní. Což oceňuji, protože vzhledem k systému hry mohli některé týmy získat ty klíčové fragmenty jen z několika větví a do lineárky postoupit nepřiměřeně snadno :)

PrizdiVita (ROFLCOPTER!)

Bylo možné dospět k řešení i v případě, kdy fragmentů měl tým méně než 12?

Ty kousky mapy, na kterych byly vajicka, se daly podle schematu hry ziskat az "naposled". (pokud nepocitam ze nejaky tym proste jednu cast mapy nevyzvedl i kdyz na stanovisti vyzvedl sifru).

A bez vsech 4 kousku s vajickama je sifra neresitelna.

Aleš (Bazinga)

Vyřešit šifru bylo možné (měli jsme ji hotovou z 11, dokážu si představit, že nám ještě jeden mohl chybět a stejně by to šlo). Neměli jsme všechny obrázky, ale hledejte květinu nám v tom udělalo pořádek. Každopádně prý další stanoviště vyzvednout nemělo jít. Nezkoušeli jsme to, protože požadavkem byl úplný gamebook a čekali jsme spíš organizátora, který to zkontroluje.

Bizon (Zvířátka)

Bylo možné dospět k řešení i v případě, kdy fragmentů měl tým méně než 12?

Jirka

Tímhle je myšlena semílací šifra z 12 konců balad, které týmy vybíraly průběžně.

Cme

Ahoj, jak se clovek dostal na tuto sifru? Dik...

Jirka Slabý

Po příchodu na stanoviště jste z šifry přečetli číslo odstavce v GB. V některých odstavcích byl text "nápovědní kód najdete na ...", např. 228, který naleznete na šifře Osmisměrka.

Sváťa (Ferne Sterne)

Kde v gamebooku najdeme nápovědy? Za celou hru jsme systém shánění nepochopili a využili jen tu milosrdnou ve tři ráno.

Finn

Když jsem tu věc dostal do ruky, spadla mi brada, s jakým odhodláním jste hru museli dělat, když někdo napsal takhle velkou věc (která navíc musela být bezchybná a otestovaná, protože jinak by to mohlo zabít hru) Kde se ještě gamebook použil kromě pustého průchodu a hledání nápověd? Nedošli jsme tak daleko a navíc po prvotním poctivém prcházení všech stránek jsme později už gamebook moc nepoužívali.

Tomáš Kuča

Odkaz na GameBook byl v odpovědi po odeslání kódu startu (kosa). V pravidlech vydávaných se startovní obálkou a na nálepce na startovní obálce jsme doporučovali kód odeslat.

Dark (KVÍK!)

Kolují fámy, že snad byl GameBook někde ke stažení v PDF verzi, leč ať jsme hledali kdekoli, v systému a na stránkách hry jsme odkaz nenašli. Kde měl být?