Matrix

Kytice

Zadání

Diskuse k šifře

Pavel (Absolutno)

Líp se to předvádí než popisuje :-) Vytahuju přízi a zkroutím. Když mám asi 5 cm, uvážu konec příze na prostředek tužky, kterou roztočím jako setrvačník tak, aby posilovala zkrut. Dokud se točí, opatrně vytahuju další materiál. Akumulovaný zkrut se sám přenáší na nově vytáhnutý materiál. Když se tužka dotočí, roztočím znovu. Když mám asi 60 cm a naakumulovaný zkrut, tak to seskám, tj. přeložím napůl a uvolním. Tím se zkrut zafixuje a už se to samo nerozmotává. Beru to jako velmi zajímavou aplikaci fyziky :-)

JiříK (Corn Flakes)

Napoprvé a nasucho. Rozdělil jsem proužek vaty na čtyři pruhy, opatrně navázal tři na sebe se zhruba poloviční úspěšností přetrhne/nepřetrhne, a na první spuštění narazil na heslo. Zřejmě jsem měl trochu štěstí :)

Eliška (Bifurkační tým)

Nám se to také v nějakém slabším místě napřed přetrhlo. Na druhou stranu, zbytek byl tak pevný, že slečny B-týmačky měly problém matku odmontovat pro další týmy. Radši jsem je ušetřila informace, že pohromadě to drží hlavně moje sliny. Jestli na to měl někdo nějaký speciální (lepší a méně odpudivý) hack, tak jsem taky zvědavá.

Ondra Š.

Organizátoři s obdivem komentovali umění Pavla Bažanta z Absolutna, který nějakou speciální technikou vyrobil velmi rychle tenké a pevné vlákno. Mohl by nám o tom Pavel napsat něco víc?

Robert-Antonio (Zebra řez)

Protip: když namočíte vatu do koly, drží tak pevně, že dá dost práce ji i přetrhnout, abyste oddělali matici pro další týmy.

Aleš

Moje příze se přetrhla asi deset sekund potom, co jsem aktivitu splnil a chtěl si to na památku vyfotit. Teda na druhý pokus, nejdřív mi to upadlo dovnitř.

Lipča (Spící Volové)

Existuje specialni misto v pekle, kde hraje porad dokola Pidalka, clovek se zivi jen tic-tacem stejne prichute (a hlidac tvrdi, ze prichute jsou ruzne) a klic od mistnosti je v nekonecne hluboke lahvi, do ktere muzete zkusit sahnout prizi vyrobenou z rozzhaveneho ostnateho dratu. To jen tak orgum pro zamysleni :-) (a to jsem tu aktivitu ani neplnil, delala to Misa)