Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Yeti

@kotelník: Mi přijde, že vzhledem k fakt velmi vysokému výskytu písmen, která šla spárovat do inverze, z toho tenhle základní princip celkem čouhal.

Realizace je druhá věc. Byl bych raději, kdyby byla jednoznačnější. Ale i náš první pokus, který vygeneroval hovadinu, se pěkně poskládal a potvrzoval princip. A tak jen zbývalo začít z druhé strany, použít větší sílu, ...

kotelník

Musím si ulevit. Napsat Braille a skládat byl první nápad. A mnohokrát jsme se k němu vrátili. N rovnocených možností a M rovnocenných způsobů čtení. Nic se kloudně nepotvrzuje. Tak něco jiného. Nic. Žeby přece jen Braille? ... Nic se kloudně nepotvrzuje....Jdeme jinam.

M x N = 3 hodiny a výsledek žádný. Proč ausgerechnet inverze byla ta správná cesta? Například domino následované čtením toho poskládaného Braille by nám přišlo o dost elegantnější. Inu hulili jsme něco jiného než autor :-(

Jirka Slabý
Jirka Slabý

Pokud se nepletu tak: přes aktivitu Šibenici a nebo z přístřešku u ulice Vrbova přes Repetici.

Pegas (Korupce na Slunci)

Jaký byl správný postup dojití na tuto šifru?

Dita (Spící Volové)

Jednoznačné to nebylo, my jsme skládali od konce tak, aby něco rozumného vyšlo, i tak jsme ulici složili asi až napotřetí.

Finn (Aplikovaní hrošíci)

Nojo, naše velká chyba, že jsme jen vytřihli jako proužek. Tohle není blbá šifra.

Vašek (Absolutno)

Bylo to nějak jednoznačné? Já jsem si to pak překreslil do grafu a hledal průchod, který použije každou hranu právě jednou (jako obkreslování domečku). Možností bylo tuším 72, po eliminaci W, F pořád ještě asi (ač už zvladatelnějších) 10, pak asi čtvrtá z vyzkoušených to byla. Nekontroloval jsem zachování orientace, to mohlo počet ještě trochu snížit, ale minimálně substring "ALMA" se podle mě rozhodně mohl objevit i na začátku i konci Žalmanovy.