Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Pegas (Korupce na Slunci)

Rámeček jsme interpretovali jako pomocnou strukturu pro určení středu soustředných kružnic v průsečíku úhlopříček. Na těchto kružnicích jsme pak hledali řešení. A nenašli, dlužno říct :)

Yeti

Vykoukáváním různých věcí jsme strávili celkem dost času, ale žádný prací prášek z toho nevypadl. Ani hledání slov se Š a Í nevedlo ke špíně (kterou tam jen tak vykoukat jde stěží). Vypadalo to celé moc jako parte...

Vlastík (Zebra řez)

Tak teď aspoň vím, proč to vypadalo jako kytička na přebalu Kytice.

Radek (Freezy Bee)

Já tam po nekonečném zírání a přeměřování a počítání (chtěl jsem něco jako najít řetěz písmen stejně od sebe vzdálených) uviděl napřed Persil (to E lehce mimo se mi nezdálo)a pak Jelen. Až při Lanze mi došlo, že to není zvíře, ale produkt.

Bizon (Zvířátka)

Já to naprosto chápu. Tým, co má v názvu prací prášek, si s tím asi poradí NA (palm) EX.

Jirka Slabý

Ok: cca 20 minut mám časový odstup poznámek, neberte ho úplně vážně.

Aleš (Bazinga)

"Bezproblémová, pěkná" vs. "NaPALM, 20 min", to mi dohromady nějak nesedí :D.

Jirka Slabý

Asi jo :D Ze zákulisí odhalím aspoň kousek poznámek: NaPALM: "Bezproblémová, pěkná." Čas cca 20 min.

Finn

to @jiri_slaby: Asi máte moc dobrý testery :-D

Jirka Slabý

Byla to celkem otestovaná šifra, měli jsme i variantu s obdélníkem vlevo nahoře (jako zásobníkem prášků), ale testy ukazovaly, že by to mělo jít i bez toho s větším aha efektem. Vidět kolečko a hledat kolečka textů vypadalo jako celkem jednoduchý krok.

Statisticky se zdá, že jsme její jednoduchost přecenili, jemně řečeno.

Dark (KVÍK!)

Dvojtého W jsme si všimli, ale udělali jsme z něj jméno Orwell. A dál už jsme nedorostli.

Finn

Tak tady by mě taky zajímalo, kdo to vyřešil. A jestli si všiml PERWOLLu, nebo jak začal. Organizátory předepsaný postup, že prostě uvidím PERWOLL se mi nějak nepozdává. Nápad dobrý, ale na mě je to trochu zašumněné a chtělo to ještě přidat nějaký hint.

Robert-Antonio (Zebra řez)

Našli jsme tam historická jména (Uršula, Leopold/Leonard, Hanuš, Napoleon...), značky aut (Opel, VW...), ale prášky v tom pořádně nevidím ani teď.

Zuzka (Cerebrum)

V souladu s tématem hry ("Zemřela matka, do hrobu dána...") jsme černý obdélník interpretovali jako parte a shluk písmen jako pohřební věnec, případně jako matičku. Kdo mohl tušit, že to nemá být matka, ale tatramatka?