Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Makki (Hakuna Matata)

Nám tečky vůbec nevadily - předpony jsme díky nim rovnou kreslili jako kolečka a Braille na nás krásně vykoukl (asi by vykoukl i tak, ale takhle to bylo tuplem vidět:) ).

Pegas (Korupce na Slunci)

TEDA! Proč ty puntíky asociují založení do šanonu? A proč papír po přeložení tak, aby puntíky lícovaly, se ohne přesně uprostřed váhy? UÁ! LES a ÚDOLÍ bylo hned, pak jsme na to smutně koukali do konce hry.

Zkoušeli jsme přehýbat, propichovat kružítkem, jaké nám to dá Brailly na druhé straně,nic. Pracovní název: "opíchaný Braille"

Jana (a spol.)

i my jsme nejdřív zkoušeli papír přeložit podle teček, a vyšlo to tak, že přehyb rozdělil váhu přesně napůl, což nás trochu zmátlo ... ale nakonec se zadařilo :)

Medvěd (Pomocná škola)

Souhasím, tečky nás také na dlouho zmátly. Sváděly k překládání papíru, šilhání a spoustě jiných věcí, které sice vedly k obveselení týmu, ale k řešení už netoliko :)

Dan (Ferne Sterne)

Nebýt těch "pomocných" teček, tak padne myslím podstatně dřív. My si v místě vhodných předpon nakreslili do čtverce odrážecí stěny a zadání interpretovali jako logickou úlohu/bludiště, kde kulička může pouze přímo, dokud nenarazí na stěnu (nebo část své trasy) a poté se trasa lomí v pravém úhlu. A ne a ne z toho ven...