Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Eliška (Bifurkační tým)

Rvu si vlasy... Přesně to jsem se šifrou chtěla dělat, ale asi v půlce jsem nějak usoudila, že se všechno našoupe ke stěnám a nikam to nepovede, a zahodila jsem to, neochotná se po nekonečném bezvýsledném vybarvování romantické šifry zbytečně prasit s něčím dalším. Ach, ta lenost, ta lenost...

Jirka Slabý

Tady si myslím hodně pomohlo udělat tu mřížku. Sám jako autor jsem to přelušťoval mockrát, zapomínal i na prokletou kostičku u 16 a vždycky, když tam nebyla nakreslená mřížka, tak jsem dělal chyby, které to rozsypaly.

Jinak to bylo vytvořené ručně, protože nejsem tak dobrý programátor, abych vymyslel, jak to efektivně generovat/rozhazovat z hotové tajenky a na konci nebyl v úzkých. Jak byste to dělali?

Míša (Happy Matfyz Friends)

My jsme správný postup zkoušeli minimálně třikrát, protože se nám líbil a očekávali jsme tam chybu, ale ani jednou to nevyšlo tak jak mělo a pár krabic vedle už to udělalo nečitelným...

Yeti

Mi to nijak pracné nepřišlo -- určitě ne ve srovnání s letošním průměrem. Zdaleka nejvíc času zabralo hledání toho zatraceného následujícího čísla, které se vždycky někam schovalo (holt ráno a bez koefinu).

Dita (Spící Volové)

@Jirka: Ajo, už to vidím. Díky a beru zpět :)

Pegas (Korupce na Slunci)

Hezká pracná šifra, kde jsme se nejdřív nemohli zbavit představy, že vybuchují i bedny. Když jsme se od toho oprostili, bylo to mnohem lepší! :))

Jirka Slabý

Ditou, nezlob se, ale řešení je v pořádku. Zarazí se o 16. Nejsi první ani poslední, kdo na tu kostičku zapomněl :-)

mišof (Dolednice!)

Tiež sme tu mali moment na tému "najviac ti uškodí, keď niečo naisto vieš a ono to nie je pravda" a v duchu bombermana / dynablastera čakali že bomby vybuchujú v štyroch smeroch a zasiahnuté bedne ničia. Jedine Majk mal u nás dosť odhodlania skúšať aj iné interpretácie, ale neosvietilo ho.

Dita (Spící Volové)

Hezké čisté provedení, které na postup jasně navádělo, i když se nám nejdřív taky zdálo, že tím, že se to nahňácá ke krajům, přece nic vyjít nemůže. Zkusili, mohlo, na druhý pokus to dávalo i smysl. Akorát v Y byla nejspíš chyba, takže nám nevyšlo - bedna od 21 se ještě neměla o co zarazit a projela až na konec.

Vlastík (Zebra řez)

Koukám, že správné řešení nás sice napadlo, ale zavrhli jsme ho, protože nám přišlo, že z toho nemůže nic rozumného vyjít. Taky jsme se ale drželi jen těch 4 směrů, protože v Bombermanovi to tak přeci bylo vždycky.

Finn (Aplikovaní hrošíci)

Elegantní, ale pracná.