Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

JiříK

Když se řeknou piškvorky 3x3, hned se mi vybaví WarGames :) https://www.youtube.com/watch?v=s93KC4AGKnY

Dero

Zuzka: Jasně, ve školní lavici jsme hráli i tuhle variantu. Ona teda nejde vyhrát ani prohrát, když ji člověk nehraje proti slepici (fun fact: to se reálně děje třeba na některých bizarních festivalech), ale to nám v hraní moc nebránilo.

Minimálně v USA je ta varianta známá jako tic-tac-toe: https://en.wikipedia.org/wiki/Tic-tac-toe

Zuzka (Cerebrum)

Je tu někdo, kdo v reálném životě opravdu hrál piškvorky na poli 3x3? Já znám jen verzi s neurčitě velikým herním polem (daným zpravidla velikostí čtverečkovaného papíru), kde vítězí 5 symbolů v řadě. I v šifře jedno takové vítězství bylo, ale moc nám to nepomohlo....

Makki (Hakuna Matata)

Kolečka vyhrála v obdélníku 3x2, což je určitě ZNAMENÍ. Myšlenku Brailla jsem pak už nedokázala opustit. Nějak nám při hře nešla přečíst mezitajenka, i když je možné, že jsme čtení po ZFIN vzdali :)

Jirka Slabý

Doplním: V každé partii zvlášť a přesně tak jak se čte text: zleva a zhora.

Jirka Slabý

Pardon, jsem se preklikl. Dito, Desdemona je jeden z nejčistších charakterů věrnosti ne? Oni to na ní vymyslí,ne? Je tu nějaký znalec?

Jirka Slabý

Dita: Desdemona je ně

Anonyme (volezlý tlamy)

Vypadlo mi shora dolů ne zprava doleva

Anonyme (volezlý tlamy)

@Dita, tam byl chyták v tom, že mezitajenka se četla v každé trojici a ne zprava doleva. Desdemona byla kladná jestli se nepletu

Dita (Spící Volové)

Asi jsme měli nějaké postavy špatně rozřazené, protože přesně tohle jsme s tím dělali, ale vycházelo snad "ZFIL" a pak nějaký balast :( Btw. měla být Desdemona kladná coby oběť trestného činu, nebo záporná coby "zlá žena"? ;)

Pegas (Korupce na Slunci)

Tak ani s vysvětlením... Nelíbí

mišof (Dolednice!)

U nás ten posledný krok Majk nakoniec dal (po hodinách od toho odkedy sme mali všetky malé 3x3 partie správne), ale nepáči sa mi doteraz. Mnohé iné spôsoby robenia rekurzie, ktoré sme dovtedy skúšali, mi naďalej pripadajú výrazne elegantnejšie. Výsledný dojem vďaka poslednému kroku dosť meh.

Bizon (Zvířátko)

My jsme toho Dostojevského podezřívali skoro od začátku. Hlavně proto, že postava Raskolnikova je nejednoznačná (napravený vrah) a leží úplně uprostřed. Nakonec jsme sehráli piškvorky i se závěrečnou fází (díky Elif) v podstatě autorsky.

Síba (Pralinky zvlášť)

S tím jsme strávili marného času! Hledáním dalších a dalších způsobů třídění postav hlavně. Protože prvotní pokus o třídění na kladné a záporné hrdiny ztroskotal na tom, že to nejde udělat, protože je tam pár hrdinů, kde to nedovedeme rozhodnout, a nemálo hrdinů, kteří jsou na škále dobro-zlo prostě takoví nijací. Mělo to být chápáno tak, že dostatečnou definicí kladnosti je pouhá absence výrazné zápornosti? A není to málo?

Jakub (Zlá koťata)

My měli s rekurzí taky problem a hledali jsme mezi klaďasama.

Dan (Ferne Sterne)

My měli problém se zařazením Goldsteina. A není nepřítel nepřátelského režimu svým způsobem vlastně klaďas? ;)

R.U.R. (Divize nulou)

Jo tak takhle jste mysleli tu rekurzi! Z her na vítězné diagonále vzít člověka na tom místě na kterém je ta hra... Tak to jsme nepochopili no. A taky jsme mysleli, že když vyhráli klaďasové, tak i rekurzivními vítezi budou nějací klaďasové. Ale úplně dobrou interpretaci té rekurze jsme neměli a věděli jsme to, jem nás tahle nenapadla...