Zadání

Diskuse k šifře
Zuzka: Jasně, ve školní lavici jsme hráli i tuhle variantu. Ona teda nejde vyhrát ani prohrát, když ji člověk nehraje proti slepici (fun fact: to se reálně děje třeba na některých bizarních festivalech), ale to nám v hraní moc nebránilo.
Minimálně v USA je ta varianta známá jako tic-tac-toe: https://en.wikipedia.org/wiki/Tic-tac-toe
Je tu někdo, kdo v reálném životě opravdu hrál piškvorky na poli 3x3? Já znám jen verzi s neurčitě velikým herním polem (daným zpravidla velikostí čtverečkovaného papíru), kde vítězí 5 symbolů v řadě. I v šifře jedno takové vítězství bylo, ale moc nám to nepomohlo....
Kolečka vyhrála v obdélníku 3x2, což je určitě ZNAMENÍ. Myšlenku Brailla jsem pak už nedokázala opustit. Nějak nám při hře nešla přečíst mezitajenka, i když je možné, že jsme čtení po ZFIN vzdali :)
Doplním: V každé partii zvlášť a přesně tak jak se čte text: zleva a zhora.
Pardon, jsem se preklikl. Dito, Desdemona je jeden z nejčistších charakterů věrnosti ne? Oni to na ní vymyslí,ne? Je tu nějaký znalec?
Dita: Desdemona je ně
Vypadlo mi shora dolů ne zprava doleva
@Dita, tam byl chyták v tom, že mezitajenka se četla v každé trojici a ne zprava doleva. Desdemona byla kladná jestli se nepletu
Asi jsme měli nějaké postavy špatně rozřazené, protože přesně tohle jsme s tím dělali, ale vycházelo snad "ZFIL" a pak nějaký balast :( Btw. měla být Desdemona kladná coby oběť trestného činu, nebo záporná coby "zlá žena"? ;)
Tak ani s vysvětlením... Nelíbí
U nás ten posledný krok Majk nakoniec dal (po hodinách od toho odkedy sme mali všetky malé 3x3 partie správne), ale nepáči sa mi doteraz. Mnohé iné spôsoby robenia rekurzie, ktoré sme dovtedy skúšali, mi naďalej pripadajú výrazne elegantnejšie. Výsledný dojem vďaka poslednému kroku dosť meh.
My jsme toho Dostojevského podezřívali skoro od začátku. Hlavně proto, že postava Raskolnikova je nejednoznačná (napravený vrah) a leží úplně uprostřed. Nakonec jsme sehráli piškvorky i se závěrečnou fází (díky Elif) v podstatě autorsky.
S tím jsme strávili marného času! Hledáním dalších a dalších způsobů třídění postav hlavně. Protože prvotní pokus o třídění na kladné a záporné hrdiny ztroskotal na tom, že to nejde udělat, protože je tam pár hrdinů, kde to nedovedeme rozhodnout, a nemálo hrdinů, kteří jsou na škále dobro-zlo prostě takoví nijací. Mělo to být chápáno tak, že dostatečnou definicí kladnosti je pouhá absence výrazné zápornosti? A není to málo?
My měli s rekurzí taky problem a hledali jsme mezi klaďasama.
My měli problém se zařazením Goldsteina. A není nepřítel nepřátelského režimu svým způsobem vlastně klaďas? ;)
Jo tak takhle jste mysleli tu rekurzi! Z her na vítězné diagonále vzít člověka na tom místě na kterém je ta hra... Tak to jsme nepochopili no. A taky jsme mysleli, že když vyhráli klaďasové, tak i rekurzivními vítezi budou nějací klaďasové. Ale úplně dobrou interpretaci té rekurze jsme neměli a věděli jsme to, jem nás tahle nenapadla...
Když se řeknou piškvorky 3x3, hned se mi vybaví WarGames :) https://www.youtube.com/watch?v=s93KC4AGKnY