Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Přidat komentář
Makki (Hakuna Matata)

Kolečka vyhrála v obdélníku 3x2, což je určitě ZNAMENÍ. Myšlenku Brailla jsem pak už nedokázala opustit. Nějak nám při hře nešla přečíst mezitajenka, i když je možné, že jsme čtení po ZFIN vzdali :)

Jiří Slabý

Doplním: V každé partii zvlášť a přesně tak jak se čte text: zleva a zhora.

Jiří Slabý

Pardon, jsem se preklikl. Dito, Desdemona je jeden z nejčistších charakterů věrnosti ne? Oni to na ní vymyslí,ne? Je tu nějaký znalec?

Jiří Slabý

Dita: Desdemona je ně

Anonyme (volezlý tlamy)

Vypadlo mi shora dolů ne zprava doleva

Anonyme (volezlý tlamy)

@Dita, tam byl chyták v tom, že mezitajenka se četla v každé trojici a ne zprava doleva. Desdemona byla kladná jestli se nepletu

Dita (Spící Volové)

Asi jsme měli nějaké postavy špatně rozřazené, protože přesně tohle jsme s tím dělali, ale vycházelo snad "ZFIL" a pak nějaký balast :( Btw. měla být Desdemona kladná coby oběť trestného činu, nebo záporná coby "zlá žena"? ;)

Pegas (Korupce na Slunci)

Tak ani s vysvětlením... Nelíbí

mišof (Dolednice!)

U nás ten posledný krok Majk nakoniec dal (po hodinách od toho odkedy sme mali všetky malé 3x3 partie správne), ale nepáči sa mi doteraz. Mnohé iné spôsoby robenia rekurzie, ktoré sme dovtedy skúšali, mi naďalej pripadajú výrazne elegantnejšie. Výsledný dojem vďaka poslednému kroku dosť meh.

Bizon (Zvířátko)

My jsme toho Dostojevského podezřívali skoro od začátku. Hlavně proto, že postava Raskolnikova je nejednoznačná (napravený vrah) a leží úplně uprostřed. Nakonec jsme sehráli piškvorky i se závěrečnou fází (díky Elif) v podstatě autorsky.

Síba (Pralinky zvlášť)

S tím jsme strávili marného času! Hledáním dalších a dalších způsobů třídění postav hlavně. Protože prvotní pokus o třídění na kladné a záporné hrdiny ztroskotal na tom, že to nejde udělat, protože je tam pár hrdinů, kde to nedovedeme rozhodnout, a nemálo hrdinů, kteří jsou na škále dobro-zlo prostě takoví nijací. Mělo to být chápáno tak, že dostatečnou definicí kladnosti je pouhá absence výrazné zápornosti? A není to málo?

Jakub (Zlá koťata)

My měli s rekurzí taky problem a hledali jsme mezi klaďasama.

Dan (Ferne Sterne)

My měli problém se zařazením Goldsteina. A není nepřítel nepřátelského režimu svým způsobem vlastně klaďas? ;)

R.U.R. (Divize nulou)

Jo tak takhle jste mysleli tu rekurzi! Z her na vítězné diagonále vzít člověka na tom místě na kterém je ta hra... Tak to jsme nepochopili no. A taky jsme mysleli, že když vyhráli klaďasové, tak i rekurzivními vítezi budou nějací klaďasové. Ale úplně dobrou interpretaci té rekurze jsme neměli a věděli jsme to, jem nás tahle nenapadla...