Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Yeti

Moc pěkná šifra, ale jsem rád, že jsme už ji nemuseli luštit, protože by to zabralo příšerně času.

Ondra (ROFLCOPTER!)

Tahle věc pro mě patří k highlightům letošního ročníku, i když byla neskutečně pracná. Námitkám rozumím, taky jsme si většinou z toho prošli. Ale nakonec nás naštěstí osvítilo, že aby to šlo hezky udělat do nejvyšší možné úrovně, musí být rozměr strany základního trojúhelníka 81 a ne těch 63, se kterými jsme počítali původně.

Radek (Freezy Bee)

Ráno jsem si to přeluštil a musím říct, že v odpočatém stavu to jde nesrovnatelně líp. Ty vepsané vločky krásně lícují, takže člověk vlastně ani nemusí moc počítat ty mocniny 3 písmenek.

Síba (Pralinky zvlášť)

Copak pracné, ale chudinky oči. Bolí mne ještě teď.

Emil (Hrošíci)

V textu graficky vypisují písmena K, O, C, H nápis KOCH, a písmena V vykreslují vločky, což nám říká, že se jedná o Kochovu vločku. Jak se konstruuje Kochova vločka? Z rovnostranného trojúhelníku. Ale ne z těch vloček, které tvoří rovnostranný trojúhelník? WTF? Největší trojan od šifry na Botě, která měla 26 vět, z nichž první začínala na A a poslední na Z a přitom to byla jen náhoda. Další postup je víceméně očekávaný, krok s přepsáním mezitajenky a opětovném přečtení mi přijde nehezký, zbytečný, překombinovaný. Když už tu vločku mám, tak ji chci přečíst rovnou, ne se patlat s novými písmeny, když je navíc v mezitajence přesně pospáno, co mám dělat (takže o tom nemusím ani přemýšlet, je to jen pracné).

Jeffer (Nočný motýľ)

Dali, samozrejme po vločke s vrcholmi vo vločkách a pár dlhých hodinách.

R.U.R. (Divize nulou)

My jsme taky udělali špatnou vločku, a už jsme to neodladili. Malou vločku uprostřed jsme našli, ale "mezitajenka" nám v tu chvíli byla k ničemu, věděli jsme jak psát ale nevěděli jsme co... (A to nebyla letos jediná šifra kde jsme se dostali k mezitajence, ale místo aby nás posunula dál, tak jsme tam skončili...) Ale asi to šlo dát, správná vločka krásně využívá celý prostor a vychází vůbec dobře, to je docela dobrý argument ji udělat takhle a ne jinak...

Matěj (Bazinga)

My to taky dali. Správnou vločku díky spočítání řádků a sloupců na první pokus (a taky jsem si nevšiml horní malé vločky z véček). A pak ještě vyluštit tři další šifry - čtení na vločce, jakou vločku sestrojit (bude taky mít více fraktálních úrovní) a jak ji sestrojit správně. Za mě fakt hezká šifra, ale taková třináctka na těžkou lineární hru..

Finn

Ok, fajn, ze znam nekoho, kdo to dal. Jste dobri, ze jste se vyhnuli vsem slepym cestam. Jen poznamka: tohle neni sifra, na ktere se melo sedet 5 hodin. Tohle je jedna z 40 sifer.

Honza (Ferne Sterna)

Nam tahle bohuzel odolala. Holt prvni trojuhelnik s vrcholy ve vlockach. Ani stredova vlocka pak nepomohla. Ale jinak se mi ta sifra fakt libi.

Medvěd (Pomocná škola)

Díky, tohle bylo opravdu hezké. Sice jsem luštěním strávil cirka dvě hodiny, vyplněné pečlivým analyzováním počtů všeho možného, bojem s plus-minus-jedničkovými chybami a tupým zíráním do písmenek nahrazujícím ranní krizi, ale nakonec jsem chvíli před koncem hry přečetl tajenku a mám z toho radost doteď :-)

Bizon (Zvířátko)

My taky. A nic nereálného v tom není. Kocha s vločkami si odpracovali kluci (Robert s Adamem) v terénu. Ráno v hospodě pak Raroh doplnil text do vnitřní vločky a bylo hotovo. Pracné, ale řešitelné. A pěkné!

Caster (Dostál)

Taky vylusteno, ale efektivni vyuziti casu to urcite nebylo. Prvni trojuhelnik s vrcholy ve vlockach taky spatne, a nakonec neschopnost videt uprostred vzor vlocky. Spolecne s obecne velkou pracnosti sifry :)

Anicka (Pomocná škola)

My jo. V 11.44 na benzince na Novodvorske - tadatamtam...

Nastesti jsem nejdriv spocitala sirku a az pak Vojta nasel vlocky, kdyz uz byla vlocka pevne usazena v tu chvili uz jedinym logickym zpusobem. A MJ na tom delal nepretrzite od vyzvednuti. :D

Finn

Priznejte se, kdo jste to vylustil. I kdybychom nskreslili spravnu trojuhelnik (samizrejme jsme meli vrcholy ve vlockach), tak neverim, ze bychom dokazali spravne interpretovat vsechny mezitajenky. Podle me je takhle sifra ulet i na linearni sifrovacku. Chapu, ze na paralelni, si muzu vzit napovedu, nebo to nejak obejit, ale ja teda uplne ztracim duveru v autory hry, ze jsou soudni a davaji do hry realne resitelne sifry.