Matrix

Kytice

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Lucka2 (Kočky)

Šifra pěkná, jen to chtělo vygooglit to správné dělení hlásek. @Věrka - že existují různé typy hlásek podle mě k nějaké obecné vědomosti patří, tohle bych orgům nezazlívala (stejně tak každý asi tuší, že existuje nějaké kódování pomocí jedniček a nul - dokonce i lingvisti). PS: ne, nemám vystudovanou lingvistiku :)

Dita (Spící Volové)

Konečně se mi podařilo v praxi zužitkovat svá vysokoškolská studia, což z této šifry dělá jednu z mých letošních nejoblíbenějších :) Úsečky tedy také nejdřív interpretovány jako "úzké a široké". @Medvěd: České A je skutečně středové.

Věrka

Podle mě má tahle šifra jednu velkou slabost - očekává znalost něčeho, co ani po přečtení řešení nejsem schopna považovat za obecnou vědomost. A vzhledem k - podle mého názoru - odbornosti termínů se dost špatně dohledává, co má společného výbuch, Afrika a regresní křivka :-( Takže jsme první řádek prohlásili za úsečku (má začátek, konec a střed), druhý je interval (otevřený, polootevřený a uzavřený), třetí je úhel (vnitřní a vnější)... a tam jsme skončili.

Pegas (Korupce na Slunci)

Takové to když se týden předtím vrtáte ve wiki lačni po informacích o hláskách a fonémech, a pak dotanete tuhle šifru. Díky! :)

Marwin

@Medvěd: Nejsi sám, kdo si přál vyrobit fonetickou šifru. :) http://www.noctapuru.cz/files/5122f57512647377baf1a01e9f00acf56371df054fe98f060834a797af1c9f4c/4.pdf

Robert-Antonio (Zebra řez)

To samé co Medvěd.

Medvěd (Pomocná škola)

Díky, fontetickou šifru jsem si vždycky přál vyrobit :-) Sice jsme se zjevně každý učili fonetiku z jiné učebnice ("A" bych za střední samohlásku nepovažoval). Taktéž obrázek pro krátké/dlouhé navádí spíš na úzké/široké, což je ještě jiný parametr samohlásek. Ale čeština je naštěstí dost robustní samoopravný kód, takže i tak to šlo vyřešit snadno.