O hře

Hra Matrix: Záhada hlavolamu! proběhla 4.–5. června v Praze. Dohromady na kluby čekalo 46 šifrovacích úkolů a 5 méně či více šifrovacích aktivit.

Při startovní aktivitě ve Stromovce si hráči vyměňovali listy TAM-TAM. Následně hledali členy Rychlých šípů okolo Letné, v Bubenči, Dejvicích a Holešovicích. Po splnění aktivit inspirovaných charakteristikami členů klubu Rychlých šípů na Letenské pláni hráči pokračovali do Stínadel na Staré Město. Po 4 výpravách do Stínadel se hráči za pomocí tajného symbolu dostávají do Vontské svatyně u Staroměstského náměstí a rozluští tajemný nápis uveřejněný v listech TAM-TAM.

Hry jako první dokončil klub Haha Bimbi v čase 6.05. Cílovou aktivitu splnily ještě kluby Placeholder (v 7.11), ROFLCOPTER! (09:46) a těsně před koncem hry v 11.52 Corn Flakes. Do cíle došel ještě klub Freezy Bee, který ale nestihl splnit cílový úkol.

PlánMoc děkujeme všem, kteří se zasloužili o to, aby letošní ročník šifrovací hry Matrix mohl proběhnout. Děkujeme jak jednotlivcům za konstruktivní připomínky k šifrám či nasazení při hlídání stanovišť, tak i organizacím, které zajistily prostor pro hru či pro ni poskytly některé herní prvky a materiál.

Jmenovitě chceme poděkovat:

Skautské nadaci Jaroslava Foglara za laskavé svolení využít pro hru motivy autorova díla.

Testerům šifer, jimiž byli:
Klára Boušková, Michal Dančák, Zuzka Dočekalová, Vlastimil Dort, Jenda Hadrava, František Havlík, Pavel Houdek, Kateřina Hrabětová, Robert Káldy, Alexandr Kazda, Jarek Polakovič, Mirek Rada, Šárka Stejskalová, Ondra Sliwka, Ondra Šmejkal, Michal Švagerka, Eva Volenová, Karolína Vyskočilová a také týmy Brouk v hlavě, NaPALM, Paranoidontóza a Vesmírná pěchota.

B-týmu (za přípravu některých šifer a pomoc s přípravou hry, za hlídání stanovišť s aktivitami) ve složení:
Zuzka Benešová, Klára Boušková, František Havlík, Andrej Koubek, Lenka Moutelíková, Mirek Rada, Ondřej Sliwka, Ondřej Šmejkal a Petr Vácha

Dále pak

  • Alešovi Podolníkovi za sazbu šifrovacích pomůcek a bloku,
  • tiskárně Kopírování Havránek za extrémně rychlý tisk, příznivé ceny a vstřícný přístup,
  • tiskárně Potisk.com za extrémně rychlý potisk triček a tašek a tisk šifrovacích pomůcek,
  • Skautskému institutu za pronájem cílových prostor a velmi ochotné paní vrátné,
  • vývojářům a poskytovatelům volně dostupných nástrojů, jako jsou webové aplikace Google, Inkscape, Trello či Slack
    a samozřejmě všem hráčům, kteří se hry zúčastnili.

Všem zmíněným děkují organizátoři Matrixu 2022:
Pavel Bažant, Zdeněk Bouška, Tomáš Kuča, Míša Maršálková, Láďa Skákal, Jirka a Terka Slabí